Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. júl 2024Meniny má Dušana
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

VIDEO: V Michalovciach poslovenčili tím

Na snímke zľava marketingový riaditeľ klubu MFK Zemplín Michalovce Július Kmec, nová posila MFK Zemplín Juraj Kotula, hlavný tréner A-mužstva Miroslav Nemec, kapitán MFK Zemplín Michalovce Igor Žofčák a predseda predstavenstva klubu MFK Zemplín Michalovce Štefan Laurinčík počas tlačovej konferencie futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce pred začiatkom nového ročníka Fortuna ligy 2021/2022 v utorok 20. júla 2021 v Michalovciach. Foto: TASR – Roman Hanc

Novinkou z michalovského klubu je aj nové logo, ktoré vyobrazením logo draka nadväzuje na logo TJ Zemplín Vinohrad.

Michalovce 20. júla (TASR) – S novým trénerom aj logom, menším počtom legionárov a snahou o pokojné vody fortunaligovej tabuľky vstúpia do nového ročníka futbalisti MFK Zemplín Michalovce.

Už v nedeľnom zápase proti DAC Dunajská Streda chcú potvrdiť ambíciu súperiť o vyššie priečky než v sezóne 2020/2021, v ktorej bojovali o zotrvanie v najvyššej súťaži. Tréner Miroslav Nemec pripomenul, že reálne možnosti kádra bude poznať až po úvodných zápasoch ročníka.

Michalovčania odohrali prípravné zápasy prevažne s mužstvami z nižších súťaží. V nich sa víťazne naladili a zvládli aj generálku proti Bardejovu.

„Spočiatku sme sa hľadali, potreboval som vidieť v akcii všetkých hráčov. Skúšal som ich na rôznych pozíciách, k tomu nastali príchody a odchody hráčov. Prípravné zápasy však splnili svoj účel," povedal Nemec, ktorý po sezóne 2020/2021 nahradil Antona Šoltisa.

„Mali sme ťažšiu prípravu, ktorú nám v predošlom týždni skomplikovali aj zranenia. Dnes však už môžem povedať, že všetci hráči sú v poriadku, z čoho mám veľkú radosť. Pri získavaní posíl sme sa zamerali na domáci trh. S kádrom som spokojný, na zápas s Dunajskou Stredou sme pripravení," poznamenal tréner MFK Zemplín smerom k domácemu zápasu s Dunajskou Stredou, ktorý je na programe v nedeľu od 18.00.

Kormidelník michalovského klubu zatiaľ nechcel hovoriť o konkrétnych ambíciách týkajúcich sa želaného umiestnenia či bodového zisku: „Chceme vyhrať každý zápas a čo najskôr získať 30 bodov, aby sme sa zachránili. Ideálne už po 10 zápasoch. Nechceme si dávať dlhodobé ciele, skôr ísť od zápasu k zápasu. Vieme, čo chceme hrať, no všetko bude závisieť od výsledkov. Veľa naznačí už úvod sezóny," povedal Nemec.Po sezóne 2020/2021 nastalo v kádri viacero zmien a predovšetkým sa „poslovenčila." Ubudlo legionárov a v kádri už nefigurujú legionári Pino Soler, Cheick Allan Diarra, Matej Markovič, Dimitris Siopis, Isman Tandir, Danilo Spoljarič ani Sergej Ivanov. „Mali sme vytypovaných hráčov a sme radi, že k nám prišli tí, ktorí prišli. Predstavujú adekvátnu kvalitu na rôzne pozície. Myslím, že si to správne "sadlo" aj v kabíne."

V pozícii kapitána bude naďalej 38-ročný špílmacher Igor Žofčák. „Mladí chalani mi stále dávajú energiu. Občas ma rozčúlia, ale to k tomu patrí. Naďalej ma baví víťaziť, pomáhať mladším hráčom a aj klubu. Keď mi už telo bude hovoriť, že stačí a hráčom vo Fortuna lige už nebudem stíhať, tak zvážim ako ďalej. Momentálne to tak nie je a preto verím, že čo najviac pomôžem mužstvu," poznamenal Žofčák.Skúsený univerzálny stredopoliar verí v návrat divákov a aj lepšie výsledky než v ročníku 2020/2021, v ktorom tím bojoval o záchranu. V 22 zápasoch získal rovnaký počet bodov. „Vlani sme si vyskúšali, aké to je hrať v spodnej časti tabuľky. Určite sa nám viac páčilo v tej hornej. Už úvodné zápasy ukážu, ako sme na tom herne a na čo si môžeme trúfať."

Tím sa pred sezónou posilnil najmä v defenzíve a k oporám by mal patriť aj 25-ročný obranca Juraj Kotula, ktorý prišiel po pôsobení v brnenskej Zbrojovke. V najvyššej slovenskej súťaži už obliekal aj dresy Slovana Bratislava, Senice a zlatomoraveckého ViOnu.

„Mal som 2-3 slovenské ponuky a prijať michalovskú mi prišlo ako najrozumnejšie. Budem síce ďaleko od domova, ale vďaka tomu sa môžem sústrediť iba na futbal. Michalovce som vždy vnímal ako zdravý klub a aj preto som prijal ich ponuku," povedal Kotula. Okrem neho sú novými tvárami v tíme aj Wisdom Kanu (útočník/Nig.), Erik Šuľa (obranca), Michal Ranko (obranca), Alfonso Artabe (stopér) a Matúš Marcin (obranca).

Novinkou z michalovského klubu je aj nové logo, ktoré vyobrazením logo draka nadväzuje na logo TJ Zemplín Vinohrad. V strede loga je žlté písmeno „M" a dve veže, ktoré čiastočne odkazujú na erb mesta Michalovce, ktorý bol od roku 2006 hlavná súčasť starého loga.

Prípravné zápasy:

Tatran Liptovský Mikuláš - Michalovce 2:1, gól Michaloviec: Ntotis

FK Humenné - Michalovce 5:2, Trusa, Marcin

Michalovce - ŠK Odeva Lipany 3:0, Trusa 2, Mendez /v Petrovciach nad Laborcom/

Podbrezová - Michalovce 1:2, Marcin, Kvocera /v Širokom/

Michalovce - Slavoj Trebišov 4:1, Žofčák, Kanu, Záhradník, Bujňaček

Michalovce - Banská Bystrica 2:0, Begala, Popovits

Michalovce - Partizán Bardejov 2:0, Kotula, Kanu

Doterajšie umiestnenie MFK Zemplín Michalovce vo Fortuna lige:

2015/2016: 11. miesto, 29 bodov (33 zápasov)

2016/2017: 8. miesto, 29 (30)

2017/2018: 9. miesto, 24 (22)

2018/2019: 5. miesto, 32 (22)

2019/2020: 4. miesto, 30 (22)

2020/2021: 9. miesto, 22 (22)