Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

VIDEO: M. Uhrík: Mrzelo by nás, keby voľby vyhralo PS

Na snímke predseda hnutia Republika Milan Uhrík (uprostred) komentuje zverejnené výsledky exit pollu počas volebnej noci vo volebnej centrále hnutia v Nitre v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Ak to tak bude, budeme to rešpektovať. Veríme však, že aj naše percentá, ktoré prieskum odhaduje na šesť percent, budú ešte rásť, dodal.

Nitra 30. septembra (TASR) - Hnutie Republika bude rešpektovať výsledky volieb, ktoré sú odrazom vôle občanov. Napriek tomu dúfa, že Progresívne Slovensko (PS) nebude víťazom volieb. V reakcii na zverejnené exit polly to vo volebnej centrále Republiky v Nitre povedal jej predseda Milan Uhrík.

Zdôraznil, že exit polly berie s rezervou. "Mnohí naši voliči sú takí, že odmietajú v prieskumoch povedať, koho volili," podotkol Uhrík. Skonštatoval, že hnutie Republika by mrzelo, keby sa potvrdili výsledky exit pollu a PS by sa stalo víťazom volieb. "Ak to tak bude, budeme to rešpektovať. Veríme však, že aj naše percentá, ktoré prieskum odhaduje na šesť percent, budú ešte rásť," dodal.