Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. marec 2024Meniny má Fridrich
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

Na súdoch pribudnú vypočúvacie miestnosti pre deti a zraniteľné osoby

Snímka z vypočúvacej a monitorovacej miestnosti pre deti a zraniteľné osoby na Mestskom súde Bratislava II. 19. októbra 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Naubauer

Miestnosti budú aj na Krajskom a Okresnom súde v Prešove, na okresných súdoch v Galante, Rimavskej Sobote, Rožňave, Spišskej Novej Vsi a vo Zvolene.

Bratislava 19. októbra (TASR) - Na viacerých súdoch pribudnú otváracie vypočúvacie a monitorovacie miestnosti pre deti a zraniteľné osoby. Informovala o tom ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová počas štvrtkového otvorenia miestnosti na Mestskom súde Bratislava II.

"Z môjho pohľadu je to s meškaním minimálne 20 rokov v Slovenskej republike. Tieto miestnosti sme tu plánovali dávno, nielen na tomto súde, ale aj na ostatných súdoch," dodala ministerka. Miestnosti budú aj na Krajskom a Okresnom súde v Prešove, na okresných súdoch v Galante, Rimavskej Sobote, Rožňave, Spišskej Novej Vsi a vo Zvolene.

"Projekt realizácie výsluchových miestností sa začal pred niekoľkými rokmi a má prispieť jednoznačne k zlepšeniu realizácie našej povinnosti, ktorá nám vyplýva z dohovoru pre práva detí," uzavrela poverená predsedníčka Mestského súdu Bratislava II Anna Križáková.