Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

VIDEO: Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

Vo výrobnej hale súkromnej spoločnosti na ulici K výstavisku v Trenčíne vypukol v nedeľu večer 1. októbra 2023 požiar. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Trenčín 1. októbra (TASR) – Požiar vo výrobnej hale na ulici K výstavisku v Trenčíne sa hasičom podarilo lokalizovať. Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Mariána Petríka sa pri požiari nikto nezranil.

Doplnil, že na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov. "Podstatná časť zasahujúcich hasičov je z Trenčína. Dodatočne boli povolané sily a prostriedky z Dubnice nad Váhom, Nového Mesta nad Váhom, Bánoviec nad Bebravou a Považskej Bystrice," dodal Petrík.

Hasiči nasadili osem hasebných prúdov aj ťažkú penu. "Zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch a priebežne monitorovali ovzdušie. Nenamerali zvýšené hodnoty, ktoré by prekračovali povolené limity," priblížil.

Požiar sa podľa Petríka rozšíril aj na strechu postihnutého objektu s rozmermi zhruba 10 x 16 metrov. "Aktuálne je lokalizovaný. Sily a prostriedky sú dostačujúce a požiar by sa už nemal ďalej rozširovať," uzavrel.