Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. marec 2024Meniny má Fridrich
< sekcia Videá a prenosy TASR TV

Premiér poďakoval hasičom, ktorí pomáhali v Grécku

Na snímke prvý zľava veliteľ Modulu hasenia požiarov Peter Kovalík a ostatní členovia hasičského a záchranného zboru, ktorí zasahovali pri lesných požiaroch v Grécku, počas stretnutia s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (vpravo) v Bratislave 18. augusta 2021. Foto: TASR – Jaroslav Novák

Slovensko vyslaním pomoci reagovalo na grécku žiadosť o pomoc prostredníctvom mechanizmu Európskej únie pre civilnú ochranu.

Bratislava 18. augusta (TASR) - Premiér Eduard Heger (OĽANO) v stredu poďakoval slovenským hasičom, ktorí v uplynulých dňoch pomáhali s hasením požiarov v Grécku. Štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Vendelín Leitner vyzdvihol okrem práce hasičov aj veľkosť výpravy. Hasičov ocenili ďakovnými listami, pamätnými medailami ministra vnútra a finančnou odmenou."Prišiel som v mene všetkých občanov Slovenskej republiky privítať slovenských hrdinov, ktorí svojou pokorou, odvahou a vysokou profesionalitou predstavili Slovensko vo svete v tom najlepšom svetle," vyhlásil predseda vlády. Hasiči podľa neho zožali veľkú slávu a ukázali SR ako krajinu, ktorá je ochotná pomôcť.Premiér zároveň hasičov poprosil, aby hovorili o svojich skúsenostiach aj v súvislosti s následkami, ktoré mali požiare na životné prostredie. Pripomenul dôležitosť ochrany prírody.

Slovensko vyslalo do Grécka tím 75 hasičov s 30 kusmi techniky. Pomáhali tam zvládať rozsiahle požiare. Vyše týždňa zasahovali na gréckom ostrove Evia. Išlo o členov Modulu pozemného hasenia lesných požiarov, v zahraničí boli v ostrom nasadení po prvý raz. Slovensko vyslaním pomoci reagovalo na grécku žiadosť o pomoc prostredníctvom mechanizmu Európskej únie pre civilnú ochranu.