Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. júl 2024Meniny má Vladimír
< sekcia Publicistika

DANKO: Z nenávisti, pomsty a zatýkania sa ľudia nenajedia

Andrej Danko v TASR TV Foto: TASR

Slovensko sa ženie do záhuby. Zadlžujeme sa, nič nebudujeme, každý sa s každým háda a každého nenávidí. To sa musí skončiť, povedal v TASR TV predseda SNS A. Danko. (správa, PODCAST, VIDEO)

Bratislava 22. augusta (Teraz.sk) – Vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera nedokázali za tri a pol roka realizovať žiadne systémové opatrenia, na ktoré by mohla nasledujúca vláda nadviazať. V TASR TV to povedal predseda SNS Andrej Danko.

Dodal, že oceňuje zmeny stavebného zákona a pravidiel pre verejné obstarávania, ale zároveň konštatuje, že výstavba diaľnic, aj rekonštrukcia nemocníc stagnuje. „Je tu čo riešiť. Ľudia sa nenajedia z toho, že sa tu bude zatýkať a kto sa komu bude mstiť,“ vyhlásil.Ceny potravín v pomere k priemernej mzde sú podľa neho na Slovensku jedny z najvyšších v Európskej únii, mladých ľudí ohrozuje rast úrokov na hypotékach a celú republiku hroziaci nárast cien energií. „Slovensko sa ženie do záhuby. Zadlžujeme sa, nič nebudujeme, každý sa s každým háda a každého nenávidí. To sa musí skončiť,“ povedal Danko.Slovenská národná strana podľa neho v rokoch 2016-2020, keď bola vo vláde, robila aj chyby, ale má tiež množstvo pozitívnych výsledkov. „Rekonštrukcia Bratislavského hradu, rekreačné poukazy, novela rokovacieho poriadku NR SR, zavádzali sme inovácie pre živnostníkov, aby nemuseli zbierať bločky. Bojovali sme za platy učiteľov a vyvíjali vozidlá pre slovenskú armádu,“ tvrdí.

Rozhodnutie ísť v tom čase do vládnej koalície s omnoho skúsenejšími politikmi zo Smeru-SD a Mostu-Híd neľutuje. „Už vtedy som hovoril, že Sulík, Matovič, Kollár sú šialenci a nesmú vládnuť. Čas mi dáva za pravdu a asi preto sa vraciame,“ povedal Danko.

Pred letom podľa neho mnoho straníckych lídrov hovorilo o spájaní politických síl, ale Slovenská národná strana dokázala úspešne spojiť na svojej kandidátnej listine viacero konzervatívnych a národne orientovaných politických subjektov, ktoré by samostatne nemali šancu postúpiť do Národnej rady (NR) SR. Cieľom však podľa neho nie je len postup do parlamentu, ale „úprimná snaha vzoprieť sa liberalizmu“.

Na kandidátnej listine SNS tak figurujú ľudia okolo Tomáša Tarabu, Miroslava Radačovského, či Rudolfa Huliaka. „Máme tam mladého pána Lučanského, bývalého župana Milana Belicu, Romana Michalka, Martinu Šimkovičovú, starostov, primátorov a vedenie SNS,“ povedal Danko.

Od volieb očakáva zásadnú zmenu politických pomerov na Slovensku, za najbližších možných povolebných partnerov označil Smer-SD a Hlas-SD. „Teraz je dôležité, aby Peter Pellegrini nezradil. Nerozumiem, prečo sa k spolupráci s Progresívnym Slovenskom hlási KDH,“ vyhlásil Danko.

Práve Adam Lučanský podľa neho vyvinul aplikáciu, s pomocou ktorej bude možné počas volieb realizovať paralelné sčítavanie hlasov. „Tento software odporúčame každému členovi, ktorý je za nás vo volebnej komisii. Poprosím aj Fica a Pellegriniho, nemám problém aj Republiku. Čím viac fotiek zápisníc tam bude, tým ľahšie to zrátame,“ povedal. V čase, keď sa podozrenia z falšovania volebných výsledkov vyšetrujú aj v USA, je podľa neho naivné automaticky predpokladať, že na Slovensku je takýto problém vylúčený.