< sekcia Publicistika

HALINÁROVÁ: Bola som nešťastná z diania v biatlone po odvolaní Hyžu

Martina Halinárová v Tablet.tv Foto: TABLET.TV

Bývalá reprezentantka Slovenska v biatlone v relácii Petra Čambora.

Bratislava 9. februára (TASR) - Bývalá slovenská reprezentantka v biatlone Martina Halinárová podporuje zmeny, ktoré koncom roka prebehli v Slovenskom zväze biatlonu. “Bola som nešťastná z toho, kto sa chytil žezla v biatlone po odvolaní Jána Hyžu. Ešte nikto tak neublížil slovenskému biatlonu ako predošlé vedenie zväzu. Prišlo na moje slová po štyroch rokoch, všetko padlo,” povedala Halinárová v štúdiu Tablet.tv.

Halinárová aj po ukončení kariéry v roku 2011 pozorne sleduje výkony slovenských reprezentantov a citlivo vníma aj dianie vo vnútri zväzu, v ktorom sa podľa 5-násobnej účastníčky Zimných olympijských hier udiali pozitívne zmeny. Tomáša Fuska koncom roka nahradil v pozícii prezidenta SZB Peter Vozár. “Nové vedenie ešte musí nájsť človeka, ktorý bude vedieť ako trénovať deti, pretože to je najdôležitejšie. Novému prezidentovi Petrovi Vozárovi držím palce,” doplnila.
SZB momentálne bojuje so sekerou vyše 400 tisíc eur, kvôli čomu sa Peter Vozár rozhodol, že do dejiska MS v Anterselve nepocestuje ani jeden zástupca zväzu. “Dlh 400 tísíc eur vo zväzovej kase je veľký prúser. Na šampionáte budeme mať Ivora Lehoťana, ale Peter Vozár by mal pomaly nadväzovať diplomatické kontakty a predstaviť sa,” myslí si Halinárová.

V Taliansku bude našou najväčšou medialovou nádejou Paulína Fialková, ktorá sa v tejto sezóne mierne trápi na strelnici. Úspešnosť streľby má na úrovni 84 percent. V rámci pretekov Svetového pohára vybojovala zatiaľ len jedno pódiové umiestnenie. “Paulína má okolo seba skvelý tím, o ktorom som ja mohla len snívať. Verím, že si užije majstrovstvá sveta a odíde spokojná a keď nie, tak sa nič nedeje. Stále je to len šport.”