Publicistika

FYZIK v boji s pandémiou. PROF. SITÁR: COVID-19 ešte nie je za nami

Bol som pozvaný Robertom Mistríkom do skupiny, ktorá koordinuje matematické simulácie Covid-19 na Slovensku, povedal v rozhovore s Pavlom Demešom prof. Branislav Sitár.

Valášek: Snem Za ľudí by sa mohol uskutočniť do začiatku leta

Podľa člena predsedníctva Valáška debaty nestoja len na tom, kto má byť na čele Za ľudí, ale aj ako presne vidí strana svoju politickú budúcnosť.

HRABKO: Prehrala ombudsmanka, ale aj prezidentka, ktorá ju podporila

Rezort školstva by si mal urobiť anketu medzi rodičmi, aký je potenciálny záujem o dobrovoľné navštevovanie škôl a škôlok, aby vedel, koľko ich bude potrebovať, povedal v Tablet.tv Juraj Hrabko.

M. KOPCSAY KOMENTUJE ODMIETNUTIE OMBUDSMANKY: Kto to schytá nabudúce?

Žeby poslanci NRSR správu ombudsmanky zmietli zo stola len z pomsty za to, že ju museli počúvať?, pýta sa M. Kopcsay

SUJA: Pomoc pri koronakríze je z okolitých štátov najpomalšia u nás

Podľa podpredsedu ĽS NS vládna koalícia už od začiatku robí veci inak, než deklarovala v Programovom vyhlásení. Miroslav Suja to povedal v diskusii na TABLET.TV.

J. HRABKO KOMENTUJE ODSTÚPENIE MAMOJKU: Dobrý krok

Komentár J. Hrabka.

KOMENTÁR J. HRABKA: Čakanie na prezidentku

J. Hrabko komentuje zvolenie nového predsedu NS SR.

Samospráva: Jančovič: Mali by sme viac zamerať na destinačný turizmus

O súčasnej situácii a očakávaniach hovoril v televízii Tablet.TV v diskusnej relácii Samospráva tu a teraz primátor mesta Piešťany Peter Jančovič.

Pred 200 rokmi sa narodil český maliar Josef Mánes

Živo sa zúčastňoval na národnom spoločenskom dianí ako činiteľ Umeleckej besedy, navrhol sokolský kroj a vlajky pre pražský Sokol.

TÝŽDENNÍK: Výnimkou nemôže byť ani Česko

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

KLUS: Na repatriáciu stále čaká viac ako 1300 Slovákov

Hosťami P.Demeša boli štátny tajomník MZV M.Klus, riaditeľ Odboru krízového manažmentu MZV V.Fraňo, koordkoordinátorka repatriačných letov a spolupráce s EÚ A.Janečková a P.Turošík, z krízového štábu.

HRABKO: Susedné štáty na tom epidemiologicky nikdy nebudú tak ako my

Načo konať verejný výberový proces generálneho prokurátora, keď už dnes sa rozhodujú bez neho?, pýta sa v TABLET.TV Juraj Hrabko.

PLNÉ ZNENIE VYHLÁSENIA HISTORIKOV: 75. výročie oslobodenia

Vyjadrujeme vďaku všetkým, ktorí sa podieľali na porážke nacizmu a fašizmu, uvádzajú vo svojom vyhlásení riaditelia Vojenského historického ústavu, Historického ústavu SAV a Múzea SNP Banská Bystrica

ČAPLOVIČ: V slovenskej zemi leží 120.000 vojakov z 2. svetovej vojny

Spomienky na 75. výročie oslobodenia Slovenska budú dôstojné, aj keď poznačené pandémiou, povedal v TABLET.TV riaditeľ Vojenského historického ústavu Miloslav Čaplovič.

Pred 180 rokmi sa narodil ruský skladateľ Piotr Iľjič Čajkovskij

Piotr Iľjič Čajkovskij sa narodil 7. mája 1840 v meste Votkinsk v Rusku. Mal silný citový vzťah k matke, no jeho hudobný vývoj ovplyvnila aj francúzska vychovávateľka Fanny Dürbachová.