Publicistika

Vedeli ste, že väzenie v Leopoldove pomáhal stavať vodník?

Hovorí sa aj, že vodníkom sa mohol stať utopený samovrah alebo človek, ktorý nešťastne skonal pod hladinou. A takýto vodník potom topil ďalších ľudí a skrýval si ich duše do hrnčeka.

HRABKO:Kauzu Čistý deň si odnesú rodiny klientov.Politici ich zneužili

Teoreticky je možné to, že by ústavný súd zrušil uznesenie o Mečiarových amnestiách. Ale to je veľmi ťažké urobiť, povedal v Tablet.tv Juraj Hrabko.

NEMECKO SA MENÍ, prestáva byť automatom výhod pre migrantov

Kancelárka A. Merkelová posiela jasný odkaz imigrantom: Zaujímajte sa o Nemecko, integrujte sa a dodržiavajte zákony.

PAULÍNA FIALKOVÁ: Zdolať Kuzminovú je vždy pre mňa osobné víťazstvo

Biatlonistka Paulína Fialková dala počas uplynulej sezóny na známosť, že s ňou musí svetová špička počítať. Pred pár dňami sme ju aj preto pozvali do štúdia TABLET.TV, kde sme sa s ňou porozprávali.

VIDEO: V. BILČÍK: Únia má na stole oveľa viac vecí, než je brexit

V relácii Fakty a argumenty na Tablet.TV to uviedol analytik zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Vladimír Bilčík.

T. DRUCKER: Vplyv Penty odmietam, siahli sme len po šikovnom človeku

V dokumente o výstavbe novej bratislavskej univerzitnej nemocnice sa ako autorka objavila exzamestnankyňa Penty Kišková. Na otázky v tejto súvislosti odpovedal minister zdravotníctva T. Drucker.

Ľudia sa s autizmom rodia. Očkovanie môže byť spúšťač, nie príčina

Pozvanie do relácie ZDRAVIE tentokrát o autizme prijala psychologička a špeciálna pedagogička PhDr. Jiřina Kántorová z Autistického centra Andreas.

ŠKRIPEK: Sú ľudia, čo sa modlia za múdrosť politikov, aj britských

Medzi odtrhnutím od Veľkej Británie a tvrdým odchodom z Európskej únie existuje pre Škótsko aj tretia cesta, myslí si europoslanec OĽaNO Branislav Škripek. Diskutoval v TABLET.TV.

HRABKO KOMENTUJE PODPIS AMNESTIÍ: V kruhu bludov

Komentár Juraja Hrabka, straty a nálezy po prezidentovom podpise novely ústavy.

M. MAĎARIČ: Týždeň slovenského filmu má divákom čo ponúknuť

Počas siedmich dní ponúkne takmer 30 celovečerných filmov a niekoľko krátkometrážnych snímok. Súčasťou prehliadky bude 7. apríla siedmy ročník odovzdávania národnej filmovej ceny Slnko v sieti.

TÝŽDENNÍK: Lietajúci prezident, pokazené mäso a europoslanci

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

M. LAJČÁK: EÚ je vnímaná ako ekonomický gigant, ale politický trpaslík

Pozrite si ďalšie vydanie nášho mesačníka s osobnosťami domácej i svetovej diplomacie.

JÁN MUCHA: O dohode s trénerom Kozákom, Evertone i zákernej rakovine

Hoci je zoznam aktivít slovenského futbalového brankára Jána Muchu pravidelne nabitý, pred pár dňami si našiel čas a cestu do štúdia TABLET.TV, kde sme s ním predebatovali viacero zaujímavých tém.

HRABKO: R.Kaliňák nemá právo posudzovať,či je prezidentov let súkromný

Dnes nikto nevyloží karty na stôl, ani Veľká Británia, ani Európska únia. Začína sa veľká hra o budúcnosť. Možno budeme prekvapení, ako dlho to bude trvať, povedal v TABLET.TV Juraj Hrabko.

M.BEŇOVÁ:Pre časť Britov sme boli migrantmi aj my.Teraz na to doplatia

Ak sa budeme báť veľkých rozhodnutí a silnejšej spolupráce, doba, keď občania budú môcť pocítiť jej benefity, sa vzdiali, komentovala v TABLET.TV Rímsku deklaráciu europoslankyňa Smeru-SD M. Beňová.

VEĽKÁ ŠKOLSKÁ REFORMA:Povedie projekt rezortu k vzdelanej spoločnosti?

Sledujte FAKTY A ARGUMENTY s Jurajom Hrabkom a jeho hosťami! V diskusii sa predstavia exminister školstva Milan Ftáčnik a Stanislav Boledovič, spoluautor kampane A DOSŤ! a programu Teach for Slovakia.

J.HRABKO KOMENTUJE RÍMSKU DEKLARÁCIU: Prvé alebo posledné?

Počas víkendu uzrela svetlo sveta Rímska deklarácia. Slávnostne ju podpísali predstavitelia 27. krajín EÚ, a to pri príležitosti 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv, na ktorých je postavená.

T. BETÁKOVÁ: Ľuďom nevadia neotestované lieky, ale vakcíny spochybňujú

Aj napriek možným rizikám očkovania, preto prevažujú jeho prínosy, uviedla v rozhovore pre TASR RNDr. Tatiana Betáková, DrSc. z Virologického ústavu Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied.

TÝŽDENNÍK: Prelomené veto, výhra B. Bugára a ministerstvo šťastia

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Skaly Margita a Besná skrývajú v sebe príbeh o krutej vražde

Pltníkov na ceste dolu Váhom čakali kadejaké nástrahy, jednou z nich je aj žilinská krútňava pri vtoku Kysuce do Váhu. No galiby im robili aj všelijaké potvory.