Publicistika

HOVIMU ukončil kariéru v Slovane Pálffy: Vedel som, že musím odísť

Fínsky brankár Sasu Hovi patrí k hokejistom, na ktorých fanúšikovia Slovana dodnes radi spomínajú. Pred pár dňami bol po čase opäť v Bratislave, a tak sme sa s ním v štúdiu TABLET.TV porozprávali.

MS V LYŽOVANÍ: Medailová logika je v Zuzulovej postupke, číha Vlhová

Veronika Velez-Zuzulová dosiahla pred dvoma rokmi štvrtým miestom svoj životný výsledok na MS, na medailu jej chýbalo 17 stotín.

HRABKO: Matovič s babičkou pochybil, ale veľký prehrešok to nebol

Mimoriadna schôdza, pôvodne zvolaná opozíciou kvôli vyslovovaniu nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi, bude zo strany koalície schôdzou o Igorovi Matovičovi, odhadol v Tablet.tv Juraj Hrabko.

RAŠI o nevyužitej šanci pre Košice, pokute Matovičovi a schôdzi NR SR

Ak má niekto dostatok peňazí, tak si za tisíc eur pokuty urobí politický marketing za mnohotisíc eur, upozornil v TABLET.TV poslanec a primátor Košíc Richard Raši.

Slovenský medailový oxymoron a štyri kolesá alegorického voza

Slovenské zjazdárske kvarteto získalo na MS v súťaži tímov striebornú medailu. O historický úspech sa postarali Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falat a Andreas Žampa.

Komentár Juraja Hrabka o odvolávaní Roberta Fica: Nezávislý ako ÚRSO

J. Hrabko komentuje mimoriadnu schôdzu NR SR.

CSÁKY: SMK nechce ísť do korupčnej žumpy. Tejto koalícii nefandíme

Vyššie územné celky boli navrhnuté zle len kvôli Maďarom a aj pôvodná dvojkolová voľba predsedov mala za cieľ znemožniť voľbu župana maďarskej národnosti, povedal v TABLET.TV europoslanec Pál Csáky.

TÝŽDENNÍK: Kríza v koalícii, odvolávanie premiéra a napadnutý Lipšic

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

VIDEO: Cyklistický fenomén E. Merckx má v Bruseli vlastnú stanicu

Každý deň ľudia mechanicky vystupujú na staniciach bruselského metra, a pritom niektoré z nich v sebe skrývajú zaujímavý príbeh. História, veda, šport – to všetko sa skrýva za zdanlivo všednými názvami zastávok. Viaceré stanice v sebe nesú historický odkaz, ale po východe z podzemia na povrch sa cestujúci ocitá v modernom Bruseli.

Na týchto slovenských miestach mali strigy sabat. Prileteli aj na rýli

V predstavách ľudu bývali strigy uprostred tmavého lesa v domčeku na kuracej nohe. Vo svojich rozprávaniach ich opisujú ako hnusné bytosti. Tie mladé síce bývali krásne, no boli poriadne nebezpečné.

FOTOREPORTÁŽ: Neveríte bratislavskej kaviarni? V New Yorku sú takéto

Či sa nám to páči alebo nie, kaviarne sú miestami, kde sa ľudia stretávajú a rozprávajú sa. O témach, ktoré sa politikom môžu, ale aj nemusia páčiť. Teraz.sk ponúka exkluzívnu fotoreportáž z N.Y..

Stanica bruselského metra pomenovaná po legendárnom cyklistovi

Viaceré stanice v sebe nesú historický odkaz, ale po vyjdení z podzemia na povrch sa cestujúci ocitá v modernom Bruseli.

TURECKO potrebuje poraziť terorizmus: Príjmy z turizmu padli o tretinu

Víťazstvo Turecka nad islamistami by neznamenalo len pokoj zbraní, do letovísk by sa začali hojnejšie vracať aj zahraniční turisti. Znamenalo by to, že hostiteľskej krajine veria.

Šéf Fortuna ligy I. KOZÁK: Myjava zdehonestovala celý slovenský futbal

Jarná časť Fortuna ligy už klope na dvere, a tak sme sa v štúdiu TABLET.TV porozprávali s prezidentom Únie ligových klubov (ÚLK), ktorá našu najvyššiu futbalovú súťaž riadi, Ivanom Kozákom.

HRABKO: S odvolávaním Roberta Fica prichádza opozícia neskoro

Bezpečnostná situácia na Slovensku je iná, ako pred niekoľkými rokmi. Ak uvidíme pred škôlkou maskovaných mužov, mali by sme hneď volať políciu, reagoval J.Hrabko v TABLET.TV na napadnutie D.Lipšica.

KOMENTÁR J. Jůna: Brexit začne v marci, potvrdila snemovňa

Komentár Jana Jůna uverejňujeme so súhlasom Českého rozhlasu Plus.

FAKTY A ARGUMENTY: Spoločnosť sa radikalizuje. Je za tým korupcia?

Sledujte FAKTY A ARGUMENTY s Jurajom Hrabkom a jeho hosťami!

DOLINSKÝ o NOVEJ NEMOCNICI: Reálne sú Rázsochy a dostavba Ružinova

Nový šéf projektu univerzitnej nemocnice Jozef Dolinský si myslí, že projekt novej nemocnice by mohol byť ukončený do piatich až desiatich rokov.

KOMENTÁR JURAJA HRABKA: Výmena

J.Hrabko komentuje nadchádzajúcu voľbu ombudsmana.

Stanica metra sa volá po lodi polárnikov,varuje pred otepľovaním klímy

Hoci loď už dávno drieme potopená v hlbinách mora, polárne ľadovce pútajú pozornosť aj v súčasnosti, pretože sa v dobe globálneho otepľovania čoraz rýchlejšie zmenšujú.