FOTOGRAFIE Z ARCHÍVU
Všetky správy
Rodičia budú môcť oba dni zapísať svoje deti na plnenie povinnej školskej dochádzky od 14.00 do 17.00 h v priestoroch jednotlivých piatich ZŠ.
K zmenám pristupuje na základe skúseností z prevádzky i podnetov od obyvateľov.
Podľa primátora čakajú obyvatelia Šale na obchvat mesta tri desaťročia. Potrebný je nielen z dôvodu odklonenia tranzitnej dopravy, ale aj ako alternatíva jediného existujúceho mosta ponad rieku Váh.
Cesta bude uzavretá od stredy 10. apríla od 6.00 h do štvrtka 11. apríla do 18.00 h.
Záujemcovia o riadenie inštitúcie na nasledujúcich päť rokov sa môžu prihlásiť do 29. apríla.
Čo sa týka volebnej účasti, celkovo dosiahla v Košiciach takmer 59 percent. Tradične najnižšia bola na Luníku IX.
Od budúceho školského roka bude mať prívlastok polytechnická.
V oblasti výskumu, vývoja a inovácií odobrili projekt transformácie Inovačného partnerského centra na regionálnu inovačnú autoritu PSK.
Po tom, ako ich našli, ich horskí záchranári transportovali na Pílu - Piecky, odkiaľ pokračovali samostatne motorovým vozidlom.
Nehoda je hlásená na bratislavskej diaľnici D1 pred Zlatými Pieskami smerom zo Senca. Na 14,5 kilometri sa zrazili tri autá a blokovaný je ľavý pruh. Vodiči sa zdržia 40 minút.
Tragická nehoda sa stala v sobotu ráno, keď sa z doposiaľ nezistených príčin pohol autobus, z ktorého vystupovali veriaci, a prišiel do kontaktu s desiatimi z nich.
Národná diaľničná spoločnosť informuje, že ako prvé sa budú robiť opravy mosta v smere z Nitry do Trnavy.
Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti informovala, že od 18.20 h je pre nehodu prerušená doprava v úseku Hrinište - Bánovce nad Ondavou.
Schválené prostriedky vo výške 11.524 eur plánuje združenie využiť na finalizáciu vybranej uzavretej miestnosti na hrade, tzv. Sály kráľovnej Barbory.
V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Dolný Kubín sú tri základné školy a jedna základná škola s materskou školou.
Poľovné revíry sa nachádzajú v katastrálnych územiach obcí Hosťovce, Lovce, Žikava, Topoľčianky, Jedľové Kostoľany, Žikava, Hostie a časť obce Hostie Panský diel.
Pellegrinimu odovzdalo hlas 140.973 oprávnených voličov, čo predstavuje 50,51 percenta všetkých hlasov.
Spoluautor výstavy Erik Koncz priblížil, že výstava predstavuje vývoj územnej správy na území Hontu od 10. do 21. storočia.
Počas uplynulej sezóny upravili na Skalke takmer 3000 kilometrov bežeckých tratí.
Hlas mu dalo 172. 425 voličov, čo predstavuje 54,42 percenta hlasov.
V hlasovaní dominoval Ivan Korčok so ziskom takmer 69 percent hlasov.
Hlas Pellegrinimu dalo 203. 203 voličov, čo predstavuje 57,39 percenta hlasov.
Svoj hlas mu odovzdalo 184. 378 oprávnených voličov, čo predstavuje 58,74 percenta všetkých hlasov.
Volebná účasť v druhom kole volieb prezidenta SR v Bratislavskom kraji dosiahla 70,93 percenta, bola o takmer 10 percent vyššia ako v prvom kole.
V Banskobystrickom kraji zvíťazil v druhom kole sobotňajších (6. 4.) prezidentských volieb Peter Pellegrini, ktorý získal 61,01 percenta hlasov.
Hlas mu dalo 206. 611 voličov, čo predstavuje 56,07 percenta hlasov.
Úvodnú várku kníh do knižných domčekov poskytlo Mestské kultúrne stredisko Michalovce z fondu antikvariátu.
Hlas mu dalo 184. 105 voličov, čo predstavuje 58,31 percenta hlasov.
Mesto tiež plánuje v blízkej dobe spustiť aj rekonštrukciu historických hodín.
Obec stavbu financovala z dvoch zdrojov, 35 percent je nenávratná dotácia z ministerstva dopravy.
Obmedzenia týkajúce sa MHD budú trvať od približne 8.30 h do 14.00 h a dotknú sa spolu 21 autobusových, trolejbusových aj električkových liniek.
Miestne referendum je platné, keďže sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov.
V Levickom okrese boli voľby bezproblémové a pokojné.
Policajti rôznych útvarov v pôsobnosti KR PZ nielen v uniformách, ale i v civilnom odeve boli od skorých ranných hodín a potom počas celého dňa najmä v okolí volebných miestností.
Okresná volebná komisia v Trnave, ktorá zastrešuje obvody Trnava a Hlohovec, podľa predsedníčky Aleny Krátkej vyhodnotila voľby ako úplne pokojné.
Bez narušení či problémov sú do neskorých večerných hodín voľby v okrese Bánovce nad Bebravou.
Okrsková volebná komisia v Štúrove v okrese Nové Zámky krátko po otvorení volebných miestností riešila problém s členom komisie, ktorý bol pod vplyvom alkoholu.
Okresná volebná komisia potvrdila, že voľby v regióne prebiehali pokojne, ich priebeh nenarušili žiadne incidenty, ktoré by si vyžiadali prerušenie volieb.
Členovia jednotlivých okresných volebných komisií priebeh hodnotia ako pokojný a plynulý.
V okresoch Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica a Žarnovica, ktoré spadajú pod tento volebný obvod, je celkom 68 obcí.