Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 20. jún 2025Meniny má Valéria
< sekcia Regióny

AKCIA TROJZUBEC: Dvoch mužov obvinili z drogovej činnosti

Policajná snímka. Foto: FB Polícia SR - Trnavský kraj

Podľa polície mali títo muži za finančnú odmenu predávať konzumentom aj ďalším dílerom pervitín a vzájomne sa o tom dohovárať cez sociálnu sieť.

Hlohovec 13. mája (TASR) - Polícia obvinila z drogovej trestnej činnosti dvoch mužov, ktorí boli zadržaní minulý týždeň v Hlohovci v rámci akcie Trojzubec. Policajti pri prehliadke zaistili viacero stôp, vyše 30 gramov pervitínu a auto, s ktorým mala byť páchaná trestná činnosť. Trnavská krajská polícia o tom v utorok informovala na sociálnej sieti.

Podľa polície mali títo muži za finančnú odmenu predávať konzumentom aj ďalším dílerom pervitín a vzájomne sa o tom dohovárať cez sociálnu sieť. „Vyšetrovateľ obvinil 43-ročného a 45-ročného muža zo zločinu neoprávnená výroba a obchodovanie s omamnou látkou a psychotropnou látkou a prečinu neoprávnené prechovávanie omamnej látky a psychotropnej látky,“ priblížili z polície.

Na základe vykonaných procesných úkonov vyšetrovateľka staršieho z mužov prepustila a je stíhaný na slobode. „Mladší z páchateľov je stíhaný vo väzbe, nakoľko už bol v minulosti za drogovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov,“ doplnila polícia.