< sekcia Regióny

Aktivita Každé vrece sa ráta mala v Humennom pozitívnu odozvu

Jarné upratovanie, v rámci ktorého už tradične poskytujú Technické služby mesta Humenné k dispozícii veľkokapacitné kontajnery na komunálny odpad vo všetkých lokalitách mesta, spojila samospráva tento rok s výzvou "Každé vrece sa ráta". Foto: EASYFOTO TASR - Jana Ďurašková

Okrem športovcov sa do aktivity zapojili aj jednotlivci či rodiny s deťmi.

Humenné 12. apríla (TASR) – Jarné upratovanie, v rámci ktorého už tradične poskytujú Technické služby mesta Humenné k dispozícii veľkokapacitné kontajnery na komunálny odpad vo všetkých lokalitách mesta, spojila samospráva tento rok s výzvou "Každé vrece sa ráta". Stať sa "hrdinom" môže každý, kto na prechádzke v prírode v katastri mesta počas apríla vyzbiera aspoň jedno vrece odpadkov. Ako pre TASR uviedol Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu (MsÚ), prvý víkend po vyhlásení výzvy (10. a 11. apríla) sa v dvoch lokalitách mesta vyzbieralo viac ako 60 vriec s odpadom.

"Aktivita 'Každé vrece sa ráta' našla medzi verejnosťou pozitívnu odozvu. Ťažko určiť konkrétne číslo zúčastnených, ale v rámci pohybu v prírode zbierali odpadky mladí futbalisti, hokejisti, florbalisti pri Sninskom moste (cez rieku Laborec, pozn. TASR), členovia Bežeckého klubu Humenné sa zišli v lokalite Hubková," informoval Škuba s tým, že okrem športovcov sa do aktivity zapojili aj jednotlivci či rodiny s deťmi. Upratovaciu činnosť tiež MsÚ eviduje pozdĺž rieky Laborec na jeho obývanej časti či v lokalite Sokolej pri kameňolome. Ako Škuba doplnil, z fotografií, ktoré zbierajúci na úrad poslali, sa počas prvých dní výzvy v rámci Humenného vyzbieralo "asi 60 vriec a desať igelitových tašiek odpadu". "K nim treba prirátať aj jednu váľandovú posteľ," dodal.

Jarné upratovanie, v rámci ktorého už tradične poskytujú Technické služby mesta Humenné k dispozícii veľkokapacitné kontajnery na komunálny odpad vo všetkých lokalitách mesta, spojila samospráva tento rok s výzvou "Každé vrece sa ráta".
Foto: EASYFOTO TASR - Jana Ďurašková


Mesto na svojej internetovej stránke i sociálnej sieti v rámci výzvy zároveň informuje, ktoré lokality by bolo treba ešte upratať. "Určite ešte časť Laborca od zimného štadióna pozdĺž toku, krovinatú časť na začiatku Sídliska pod Sokolejom, Orechovú lúčku pri mestskej časti Handrix alebo turistickú značku v Humenských vrchoch od kameňolomu smerom k Podskalke," ozrejmil s tým, že priame organizovanie samospráva, vzhľadom na pandemickú situáciu, nerealizuje. Mesto ale na účel zanechávania naplnených vriec vytvorilo v rámci mesta štyri zberné miesta, jedno na konci lesoparku Hubková a tri pozdĺž Laborca.

Samospráva spojila výzvu s kampaňou "Staň sa hrdinom". Každý, kto sa do jarného upratovania v prírode zapojí a zašle na MsÚ svoju fotografiu s vrecom vyzbieraných odpadkov, sa stane súčasťou mestskej "fotogalérie hrdinov".