< sekcia Regióny

Anjel s čertom a Mikulášom rozsvietia stromček v Liptovskom Mikuláši

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Dano Veselský

Posolstvo blížiacich sa sviatkov pripomenie aj betlehem pred Múzeom Janka Kráľa.

Liptovský Mikuláš 4. decembra (TASR) - Ducha Vianoc prinesie v piatok na liptovskomikulášske Námestie osloboditeľov Mikuláš s anjelom a čertom, ktorí rozžiaria vianočný stromček. Svetlo prinesú aj do mikulášskeho domčeka, ktorý má prispieť k vianočnej atmosfére pred župným domom. Stromčeky sa rozsvietia aj v mestských častiach. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

"Mikuláš tento rok nebude rozdávať sladkosti, aby sme predišli zhlukovaniu sa ľudí na jednom mieste. Prinesie však do nášho mesta svetlo a predvianočnú atmosféru. Atmosféru s Mikulášom a svetielkami na námestí dotvorí vianočná hudba," povedala Dana Guráňová z oddelenia kultúry na mestskom úrade.

Posolstvo blížiacich sa sviatkov podľa hovorkyne pripomenie aj betlehem pred Múzeom Janka Kráľa. Ten bol už minulé Vianoce súčasťou adventu v meste. K vyrezávanej Svätej rodine pribudnú túto zimu ďalšie tri postavy.

"Sochy znázornia troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli pokloniť malému Ježiškovi. Rezbári vytvorili troch kráľov v takmer životnej veľkosti. Najvyšší z nich bude mať 160 centimetrov. Dvaja z nich budú nad jasličkami stáť a jeden bude vedľa Ježiška v kľaku," priblížila Čapčíková. Ako dodala, na hlavách budú mať korunu i turban, v rukách budú držať zlato, kadidlo a myrhu.