Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. marec 2023Meniny má Miroslav
< sekcia Regióny

Antivaxeri robili v Piešťanoch problémy, musela zasiahnuť polícia

Policajná snímka zo zásahu v piešťanskom supermarkete. Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Policajti boli nútení použiť donucovacie prostriedky.

Piešťany 5. novembra (TASR) – Voči osobám, ktoré si odmietali v jednom supermarkete v Piešťanoch nasadiť respirátory, nechceli opustiť priestor a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladni zasahovala vo štvrtok (4. 11.) polícia. Privolali ju zamestnanci a súkromná bezpečnostná služba, ktorí nedokázali situáciu s nimi vyriešiť. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

„Privolané hliadky opakovane skupinu vyzývali, aby si prekryli horné dýchacie cesty, alebo aby obchod opustili a umožnili tak ostatným zákazníkom v pokoji dokončiť svoj nákup. Zároveň v zmysle zákona týchto ľudí vyzvali, aby predložili doklady totožnosti, keďže boli podozriví z priestupku na úseku verejného zdravotníctva a zistenie ich totožnosti bolo nevyhnutné pre ďalšie konanie,“ uviedla Antalová. Osoby však s políciou nespolupracovali, svojím konaním sťažovali situáciu a počas celej doby sa správali arogantne a odmietali uposlúchnuť výzvy polície.

Policajti boli nútení použiť donucovacie prostriedky. „Okolnosti, ako aj samotný priebeh fyzického konfliktu naďalej vyšetrujeme. Pri incidente boli zranení dvaja policajti a jeden muž, boli jednorazovo ošetrení v nemocnici,“ doplnila hovorkyňa.

Na mieste si celý prípad prevzal vyšetrovateľ a v súvislosti s udalosťou začal trestné stíhanie pre prečiny útoku na verejného činiteľa a výtržníctva. Policajné hliadky obmedzili na osobnej slobode troch mužov z Nitrianskeho kraja, ktorí sú v súčasnosti umiestnení v cele predbežného zadržania. Dve osoby podali po útoku trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa, ktorými sa bude zaoberať Ministerstvo vnútra SR. „Nadriadený vyhodnotil, že služobný zákrok bol vykonaný v súlade so zákonom,“ informovala Antalová.

Policajti stotožňujú všetky osoby, ktoré odmietali uposlúchnuť výzvy polície. Následne budú oznámené na príslušný úrad verejného zdravotníctva na ďalšie konanie. „Pravdepodobne ide o tie isté osoby, ktoré podobným spôsobom konajú aj v iných okresoch a krajoch,“ dodala hovorkyňa. Polícia bude podľa jej vyjadrenia naďalej nekompromisne postupovať voči tým, ktorí hrubým spôsobom porušujú zákony a ohrozujú verejné zdravie.