Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Regióny

Banskobystrický primátor vyzýva na obozretnosť pri automatoch s HHC

Na snímke primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko. Foto: TASR - Ján Krošlák

Automaty neoverujú vek a dospievajúca mládež veľakrát končí v nemocnici na pozorovaní. Táto situácia si vyžaduje akútne riešenie, zdôraznil Nosko.

Banská Bystrica 21. septembra (TASR) - Banskobystrický primátor Ján Nosko vyzval vo štvrtok na sociálnej sieti rodičov k obozretnosti v súvislosti s predajnými automatmi, v ktorých sa dá legálne zakúpiť droga, respektíve vapové zariadenie na inhaláciu HHC (hexahydrokanabinol), a tiež sáčky s obsahom HHC. Sú aj v Banskej Bystrici v niektorých obchodných centrách.

"V uplynulých dňoch sme obdržali podnet týkajúci sa takéhoto automatu. Okamžite sa tým začala zaoberať mestská polícia (MsP) a keďže v uvedenej veci vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, všetky zistenia MsP postúpila na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici," informoval primátor.

Ako zdôraznil, výskyt podobných automatov je pre neho aj ako lekára znepokojujúca správa. "Automaty neoverujú vek a dospievajúca mládež veľakrát končí v nemocnici na pozorovaní. Táto situácia si vyžaduje akútne riešenie," zdôraznil Nosko.

HHC-P či HHC nie sú na Slovensku v zozname omamných a psychotropných látok, a teda nie sú kontrolovanými psychoaktívnymi látkami. Je však pravdepodobné, že sa na ňom ocitnú. Vo viacerých európskych krajinách sú nelegálne.