< sekcia Regióny

B. Štiavnica dezinfikuje verejné priestory a uzatvára kluby dôchodcov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Dano Veselský

Predstavitelia mesta prijali nové preventívne opatrenia nad rámec celoplošne zavedených opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR.

Banská Štiavnica 1. októbra (TASR) – Krízový štáb mesta Banská Štiavnica prijal v súvislosti s negatívnym vývojom pandémie nového koronavírusu viaceré preventívne opatrenia. Spočívajú najmä v dezinfekcii verejných priestorov, uzatvárajú sa však aj kluby dôchodcov. Mesto o podrobnostiach informovalo na sociálnej sieti.

Predstavitelia mesta Banská Štiavnica prijali nové preventívne opatrenia nad rámec celoplošne zavedených opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR. „Krízový štáb prijal rozhodnutie o pravidelnej dezinfekcii autobusových zastávok, domu smútku, sobášnej miestnosti, komunitného centra, ako aj zberného dvora či stojísk na komunálny odpad,“ informovalo mesto.

Od štvrtka sa tiež upravia úradné hodiny mestského úradu. „Vzhľadom na veľkosť obradnej sály v budove je kapacita pri obrade uzavretia manželstva stanovená na 30 ľudí,“ rozhodlo mesto s tým, že obrady uvítania do života, jubilantov a iných prijatí sú zakázané úplne. Uzatvárajú sa tiež kluby dôchodcov.