Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Regióny

Praha prispela na obnovu po požiari v Banskej Štiavnici 164.745 eur

Na snímke jeden zo zhorených objektov v Banskej Štiavnici 18. marca 2023. Foto: TASR - Ján Krošlák

Vedenie mesta Praha kontaktovalo primátorku Banskej Štiavnice už bezprostredne po požiari a ponúklo svoju pomoc, informuje slovenské mesto.

Banská Štiavnica 5. júna (TASR) – Mesto Praha prispelo na obnovu požiarom zničených objektov v Banskej Štiavnici sumou takmer 164.745 eur. Informuje o tom banskoštiavnická samospráva na sociálnej sieti.

"Na transparentný účet mesta Banská Štiavnica, ktorý bol zriadený s cieľom dobrovoľnej zbierky na odstránenie následkov požiaru zo dňa 18. marca 2023, bola pripísaná finančná čiastka vo výške 164.744,65 eura, ktorú darovalo mesto Praha," informuje slovenské mesto. "Vedenie mesta Praha kontaktovalo primátorku Banskej Štiavnice už bezprostredne po požiari a ponúklo svoju pomoc," dodalo.

Finančná pomoc pre Banskú Štiavnicu prichádza aj z Maďarska. Ako informuje samospráva, 1. júna 2023 navštívili Banskú Štiavnicu rektori maďarských univerzít v Miškovci a v Šoproni, aby vyjadrili solidaritu s mestom. "Na oboch univerzitách v súčasnosti prebieha zbierka finančných prostriedkov, ktoré pošlú mestu na transparentný účet," uvádza Banská Štiavnica na facebooku.

Univerzity sa tak pripojili k iniciatíve maďarského celoštátneho lesníckeho spolku – Nadácie Lesnícka hviezda, ktorá doteraz vyzbierala pre slovenské mesto 20.000 eur. Predseda kuratória nadácie Károly Gábor Wisnovszky spolu s primátorkou mesta Banská Štiavnica Nadeždou Babiakovou podpísali darovaciu zmluvu.