< sekcia Regióny

Banícky jarmok nebude Prievidza organizovať ani tento rok

Banícky jarmok, archívna snímka. Foto: TASR/Alexandra Moštková

K rušeniu tradičných podujatí pristúpili aj iné mestá a obce Slovenska, mimo iného Trnava, Mošovce či Banská Bystrica.

Prievidza 27. júla (TASR) - Banícky jarmok v Prievidzi nebude ani tento rok. K zrušeniu podujatia, ktoré sa koná vždy v septembri, samospráva pristúpila v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Argumentuje, že rovnako postupujú i iné mestá na Slovensku. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Samospráva k zrušeniu jarmoku pristúpila z dôvodu aktuálne platných nariadení a ťažko predvídateľnej epidemiologickej situácie počas nadchádzajúcej jesene," uviedol Ďureje.

Podľa aktuálne platných nariadení podľa neho nie je povolené organizovanie hromadných podujatí s kapacitou väčšou ako 1000 návštevníkov, pričom Banícky jarmok vo zvyčajnom formáte výrazne presahuje tento počet a jeho hlavný program navštívi v jednom čase 3000 až 5000 ľudí. "Organizovanie podujatia s obvyklým programom preto nie je možné, bolo by porušením aktuálne platných protiepidemických opatrení a súvisiacich nariadení," doplnil.

Veľké kultúrno-spoločenské podujatia, príležitostné trhy, ale aj kultúrne programy organizačne pripravujú niekoľko mesiacov pred ich konaním. "To je v období aktuálne pretrvávajúcej neistoty a ťažko predvídateľného vývoja ďalšou okolnosťou, pre ktorú sa definitívne rozhodlo o tom, že sa podujatie tento rok neuskutoční," ozrejmil hovorca mesta.

K rušeniu tradičných podujatí podľa neho pristúpili aj iné mestá a obce Slovenska, mimo iného Trnava, Mošovce či Banská Bystrica.