Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 19. apríl 2024Meniny má Jela
< sekcia Regióny

Bánovce nad Bebravou zrušili materskú školu v Horných Ozorovciach

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Zámer zrušenia škôlky v Horných Ozorovciach odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom júna tohto roka.

Bánovce nad Bebravou 20. septembra (TASR) - Mesto Bánovce nad Bebravou zrušilo materskú školu (MŠ) v Horných Ozorovciach. Príslušné všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré zámer k 31. augustu tohto roka potvrdilo, schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní v stredu.

O vyradení MŠ a školskej jedálne zo siete škôl a školských zariadení rozhodlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 16. augusta. Mesto ho požiadalo o udelenie výnimky v termíne predkladania žiadosti o vykonanie zmeny v sieti škôl.

Zámer zrušenia škôlky v Horných Ozorovciach odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom júna tohto roka. Rozhodnutie odôvodnila radnica demografickým vývojom, tiež stúpajúcimi nákladmi na prevádzku škôl. Racionalizačným opatrením tak sleduje i úsporu financií.

Mesto po nadobudnutí platnosti VZN bude po novom zriaďovateľom šiestich MŠ. Najmenej detí dlhodobo chodilo práve do škôlky v Horných Ozorovciach. Samospráva deklarovala, že má dostatok kapacít na umiestnenie detí do ostatných MŠ na území mesta bez zvyšovania akýchkoľvek ďalších nákladov.