< sekcia Regióny

Bánovská nemocnica povolila návštevy pacientov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pacientov bude môcť navštíviť jeden, maximálne dvaja príbuzní v čase návštevných hodín.

Bánovce nad Bebravou 17. mája (TASR) - Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou pristúpila k uvoľneniu protipandemických opatrení. Od pondelka povolila návštevy pacientov, každý príbuzný však bude musieť dodržať pravidlá aj časový harmonogram. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.

"Návštevy pacientov boli v našej nemocnici mesiace zakázané, preto sme veľmi radi, že vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu ich opäť môžeme povoliť. Samozrejme, vstup na oddelenia bude povolený za dodržania prísnych podmienok," povedala riaditeľka bánovskej nemocnice Mina Bobocká.

Pacientov bude môcť navštíviť jeden, maximálne dvaja príbuzní v čase návštevných hodín, denne od 14.00 h do 16.00 h. Musia sa preukázať potvrdením, že boli zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, prípadne, že toto ochorenie prekonali alebo musia disponovať negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 24 hodín, alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín. "Návšteva bude limitovaná na 15 minút pre jedného pacienta. Samozrejmosťou je použitie respirátora, dezinfekcia rúk a dodržanie protiepidemických opatrení," vysvetlila riaditeľka s tým, že návštevy na oddelení pre pacientov s COVID-19 zostávajú aj naďalej zakázané.

"Nemocnica k pondelku eviduje jedného pacienta s novým koronavírusom na bežnom lôžku, žiaden nie je suspektný. Spomedzi zamestnancov je z dôvodu ochorenia COVID-19 práceneschopných ešte päť ľudí. V nemocnici už celkovo zaočkovali 70 percent tamojších pracovníkov. V očkovacom centre zvýšili počet denných očkovaní zo 190 na 240," dodala Pavliková.