< sekcia Regióny

NAŠLI JU AJ S DROGAMI: Polícia vypátrala nezvestné dievča

Na snímke z policajnej akcie drogové táborisko. Foto: Facebook

Bánovská polícia objavila spolu s dievčaťom aj zásoby marihuany a metamfetamínu.

Bánovce nad Bebravou 4. augusta (TASR) - Bánovskí policajti našli počas pátrania po nezvestnom 15-ročnom dievčati v Bánovciach nad Bebravou drogy. Obvineniu z drogovej trestnej činnosti teraz čelia dvaja muži vo veku 25 a 40 rokov z okresu Bánovce nad Bebravou, informovala v utorok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

"Policajti pri pátraní po nezvestnej 15-ročnej dievčine v lese v blízkosti priehrady našli postavené táborisko. V táborisku sa nachádzala aj nezvestná dievčina spolu s ďalšími šiestimi osobami. Následne na mieste v ruksaku našli drogy. Po vykonanej obhliadke miesta činu zaistili i ďalšie drogy a peniaze," opísali policajti.Celkové množstvo zadržanej marihuany podľa nich zodpovedá 150 bežným jednorazovým dávkam drogy a celkové zadržané množstvo metamfetamínu zodpovedá 14 bežným jednorazovým dávkam drogy.

"Dvojicu mužov obvinil bánovský vyšetrovateľ zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Poverený príslušník spracoval podnet na ich vzatie do väzby," dodala polícia.