< sekcia Regióny

Banská Bystrica skrášli okolie Parku pod Pamätníkom SNP

Na archívnej snímke park pri pamätníku a Pamätník SNP. Foto: TASR - Branislav Račko

Mesto bude opravy financovať z dotácie vlády, ktorú na tento účel získalo pre prípravy a konanie celoštátnych osláv 75. výročia SNP.

Banská Bystrica 18. júla (TASR) - Mesto Banská Bystrica skrášli okolie Parku pod Pamätníkom SNP, ktoré patrí k najnavštevovanejším banskobystrickým miestam. Počas osláv 75. výročia Slovenského národného povstania budú kroky mnohých viesť práve do tejto časti mesta. "V súvislosti s tým sa zrealizujú na základe finančnej podpory vlády SR opravy ciest a chodníkov v blízkom okolí," informovala hovorkyňa mesta Dominika Smoleňová.

Priblížila, že od štvrtka začína mesto s opravou časti miestnej komunikácie Kapitulská v úseku od Sociálnej poisťovne po vjazd na parkovisko na Štefánikovom nábreží. Úpravou prejdú aj niektoré chodníky v Parku pod Pamätníkom SNP.

„Táto časť mesta je obľúbená relaxačná zóna obyvateľov a návštevníkov a nové chodníky ešte viac skrášlia a dotvoria vzhľad prostredia," uviedol primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Mesto bude opravy financovať z dotácie vlády, ktorú na tento účel získalo pre prípravy a konanie celoštátnych osláv 75. výročia SNP. Opravy cesty a chodníkov bude realizovať víťazný uchádzač verejného obstarávania, spoločnosť Strabag, s.r.o., v celkovej výške 186.042,41 eura. Predbežný termín ukončenia stavebných prác je do polovice augusta.

Podľa Smoleňovej sa tak na niekoľko týždňov zníži komfort v dostupnosti a užívaní oddychovej zóny. Väčšie dopravné obmedzenia počas stavebných prác v tejto časti mesta budú počas víkendu 27. a 28. júla v čase pokládky nových asfaltov na časti miestnej komunikácie Kapitulská.