Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Regióny

V Banskej Štiavnici postavia pod Starým zámkom altánok s ohniskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Ján Siman

Brigáda bude zároveň dobrovoľníckou aktivitou nadácie v rámci Týždňa dobrovoľníctva 2018, do ktorej sa môže zapojiť každý.

Banská Štiavnica 17. novembra (TASR) - Pri príležitosti Týždňa dobrovoľníctva sa nadácia Ekopolis spolu so Združením turizmu Banská Štiavnica a miestnou komunitou pustí do úpravy miesta pod banskoštiavnickým Starým zámkom, ktoré bude slúžiť domácim a návštevníkom mesta na opekanie či pikniky v novom altánku.

"Na záverečnej brigáde, ktorá je naplánovaná na utorok 18. septembra od 9.00 h. v Záhrade pod Starým Zámkom v Banskej Štiavnici, postavíme nový altánok, obnovíme ohnisko a vyčistíme okolie Starého Zámku," priblížila Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.

Brigáda bude zároveň dobrovoľníckou aktivitou nadácie v rámci Týždňa dobrovoľníctva 2018, do ktorej sa môže zapojiť každý. "Vítaní sú všetci dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť zveľadiť a upraviť známu banskoštiavnickú lokalitu a prispieť tak svojou aktivitou k zlepšeniu stavu, čistoty a vybavenia ohnísk na Slovensku," dodala Ragalová.