< sekcia Regióny

Bardejov prijal v súvislosti s pandémiou COVID-19 viaceré opatrenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Mestský krízový štáb žiada o zodpovedný prístup k dodržiavaniu opatrení, informuje hovorca mesta.

Bardejov 25. septembra (TASR) – Mesto Bardejov prijalo v súvislosti s druhou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 viaceré opatrenia. Vo štvrtok (24. 9.) tam zasadal mestský krízový štáb, aby prehodnotil doterajšie opatrenia a prijal nové. TASR o tom v piatok informoval hovorca mesta Štefan Hij.

Ako uviedol, na základe odporúčania mestského krízového štábu, ako aj Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bardejove platia od štvrtka (24.9.) od 18.00 h zákazy návštev v Zariadení opatrovateľskej služby na ulici Wolkerovej, v Zariadení pre seniorov (ZPS) na rovnakej ulici a v ZPS na ulici Toplianskej.

Od piatka nie je možné navštevovať Komunitné centrum na ulici Poštárka, Senior centrum na ulici Toplianskej a Denný stacionár na ulici Toplianskej.

Krízový štáb odporúča mestu v dňoch 28. a 29. septembra poskytnúť veľkoobjemové kontajnery pre uloženie objemových odpadov pre občanov mesta podľa vypracovaného harmonogramu.

Primátor Boris Hanuščak nariadil pripraviť organizáciu rokovania mestského zastupiteľstva, ktoré sa má uskutočniť 1. októbra, za prísnych epidemiologických a hygienických opatrení v súlade v opatrením Úradu verejného zdravotníctva SR.

"Mestský krízový štáb, ako aj vedenie samosprávy žiada všetkých, ktorých sa to týka, o zodpovedný prístup k dodržiavaniu opatrení, zároveň vyzýva na striktné dodržiavanie odporúčaní a opatrení Ústredného krízového štábu a RÚVZ v Bardejove," dodal Hij.