Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Regióny

Halu a dom v Bartošovej Lehôtke mala podpáliť 79-ročná žena

Požiar v Bartošovej Lehôtke. Foto: Polícia

Polícia uvádza, že krajský vyšetrovateľ obvinil 79-ročnú ženu z Bartošovej Lehôtky z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci.

Bartošova Lehôtka 6. decembra (TASR) - V prípade požiarov, pri ktorých pred niekoľkými dňami v obci Bartošova Lehôtka v okrese Žiar nad Hronom horela hospodárska budova pri neobývanom dome a strecha ďalšieho rodinného domu, obvinila polícia 79-ročnú ženu z tejto obce. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici o tom informovalo na sociálnej sieti.

Žena podľa polície úmyselne najprv podpálila hospodársku budovu, neskôr aj rodinný dom, z ktorého policajti spolu s hasičmi evakuovali jeho obyvateľov. "Škoda, ktorá požiarom vznikla, bola vyčíslená na viac ako 110.000 eur," uviedla polícia s tým, že v dôsledku sálavého tepla bol okrem horiacich objektov poškodený aj rodinný dom v susedstve.

Polícia ďalej uvádza, že krajský vyšetrovateľ obvinil 79-ročnú ženu z Bartošovej Lehôtky z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci.