Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

Bazár kníh v Trnave bude súčasťou Národného týždňa charity

Ilustračná snímka. Foto: TASR- Roman Hanc

Knihy zo všetkých žánrov rozložia priamo na Hlavnej ulici zamestnanci charity.

Trnava 8. júna (TASR) - Bazár kníh na pešej zóne v Trnave sa uskutoční v piatok 10. júna. Podujatie je súčasťou Národného týždňa charity a organizuje ho Trnavská arcidiecézna charita (TACH).

Knihy zo všetkých žánrov rozložia priamo na Hlavnej ulici zamestnanci charity. "Po minuloročnom úspechu prichádzame na Hlavnú ulicu opäť s knihami, ktoré pochádzajú zo zbierky," uviedla Vladimíra Kloknerová z TACH.

Ako doplnila, verejnosť vyzvali, aby priniesla knihy, ktoré má doma, nečíta ich, ale chce, aby si v nich ešte niekto listoval. "Minuloročný bazár prilákal okrem bežných čitateľov aj mnohých zberateľov, lebo je veľká šanca, že na ňom nájdu tituly, ktoré sa už nepredávajú. Máme tu doslova historické kúsky, ktoré sa len ťažko zháňajú. Na druhej strane, ľudia nám priniesli aj novinky. Knihy si môžu ľudia zakúpiť za dobrovoľný príspevok od 10.00 do 18.00 h," doplnila Kloknerová.

Týždeň charity sa koná piaty rok, tentoraz od 4. do 12. júna, a zahŕňa rôzne duchovné, umelecké či športové podujatia. Cez tieto aktivity pozýva Slovenská katolícka charita verejnosť spoznať prácu jej zamestnancov. Poskytuje sociálne poradenstvo, potravinovú a materiálnu pomoc, ošetrovateľskú a opatrovateľskú službu, organizuje zbierky, pomáha v zahraničí a jej farské charity pôsobia v 189 slovenských mestách a obciach.