< sekcia Regióny

V banskobystrických ZSS zaočkovali treťou dávkou 17 percent klientov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian

V súvislosti s negatívnym vývojom tretej vlny pandémie nového koronavírusu na Slovensku začínajú pozitívne prípady pribúdať aj v krajských ZSS.

Banská Bystrica 20. novembra (TASR) – V zariadeniach sociálnych služieb (ZSS) v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 dostalo 17 percent klientov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková.

BBSK chce všetkých klientov, ktorí o to prejavia záujem, s pomocou výjazdových očkovacích služieb zaočkovať v čo najkratšom čase. „Je potrebné sledovať uplynutie lehoty šiestich mesiacov od podania druhej dávky a tiež 14 dní od očkovania proti chrípke, ktoré v ZSS prebiehalo v mesiacoch október a november,“ dodala Štepáneková.

Podľa BBSK je aktuálna epidemiologická situácia v krajských ZSS pod kontrolou, k pomalšiemu šíreniu vírusu prispieva vysoká zaočkovanosť. Druhou dávkou vakcíny je v ZSS zaočkovaných približne 89 percent klientov a 86 percent zamestnancov.

V súvislosti s negatívnym vývojom tretej vlny pandémie nového koronavírusu na Slovensku však začínajú pozitívne prípady pribúdať aj v krajských ZSS. Ochorenie COVID-19 sa podľa Štepánekovej vyskytuje najmä u zamestnancov, ktorí sa nakazili od svojich detí či príbuzných. „Počet pozitívne testovaných klientov je aktuálne na úrovni šiestich percent,“ uviedla hovorkyňa BBSK.