< sekcia Regióny

Banská Bystrica chce postaviť nový skatepark

Na snímke plocha na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici, ktorú doposiaľ využívali skateri, bikeri a kolobežkári, no pre revitalizáciu vnútrobloku musia priestor vypratať 7. júna 2021. Foto: TASR - Lukáš Mužla

Dočasný priestor pre nadšencov extrémnych športov zatiaľ vyčlení na Mičinskej ceste.

Banská Bystrica 10. júna (TASR) – Mesto Banská Bystrica chce vybudovať nový moderný skatepark, nachádzať by sa mal v mestskej časti Majer. Dočasný priestor pre nadšencov extrémnych športov zatiaľ vyčlení na Mičinskej ceste. Pre TASR to uviedol primátor Ján Nosko.

Asfaltovú plochu na sídlisku Sásová, ktorú 'skateri, 'bikeri' a kolobežkári doposiaľ využívali, nariadilo mesto vypratať. Dôvodom je revitalizácia vnútrobloku medzi ulicami Tatranská, Sitnianska a Strážovská, ktorý samospráva s pomocou eurofondov rekonštruuje za približne 1,3 milióna eur.

Zatiaľ máme pre 'skaterov' aj pre hokejbalistov pripravené dočasné riešenie, ktoré chceme realizovať na parkovisku na Mičinskej ceste,“ uviedol Nosko s tým, že samospráva o svojich plánoch so športovcami diskutovala.

Ak sa vytvorí náhradná plocha pre tieto športy, vnímame to konečne ako krok dopredu,“ povedal Tomáš Hossa z občianskeho združenia (OZ) Extreme. Samospráva 'skaterom' prisľúbila vyasfaltovanie priestoru na parkovisku Mičinská, prispieť tiež chce na materiál, ktorý bude použitý na obnovu starých prekážok. Tie sú podľa OZ v nevyhovujúcom a dezolátnom stave. „Celý areál by mal byť oplotený, mali by pribudnúť lavičky a toalety,“ dodal Hossa.
Na snímke plocha na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici, ktorú doposiaľ využívali skateri, bikeri a kolobežkári, no pre revitalizáciu vnútrobloku musia priestor vypratať 7. júna 2021.
Foto: TASR - Lukáš Mužla

Nové moderné športovisko pre 'skaterov' i hokejbalistov chce samospráva vybudovať v mestskej časti Majer. „Mesto tu vlastní pozemok, ktorý je vhodný na takéto využitie a je mimo obytnej zóny,“ poznamenal Nosko. Dodal tiež, že v rámci projektu budú sledovať aktuálne výzvy, pri ktorých by bolo možné žiadať o finančné prostriedky. Športovisko je ale mesto podľa slov primátora pripravené budovať aj z vlastného rozpočtu.

Vzhľadom na to, že skateboarding a BMX sú od roku 2020 v zozname olympijských športov, je veľmi smutné, že mladí ľudia z nášho mesta nemajú vôbec žiadne miesto na ich trénovanie. A to napriek tomu, že sú čím ďalej obľúbenejšie,“ poznamenal Hossa s tým, že víziu nového skateparku vítajú a veria, že projekt neostane zabudnutý.