Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Regióny

Bežci košického maratónu v Kulturparku volia vo veľkom počte

Na snímke maratónski bežci po registrácii na MMM čakajú v rade pred volebnou miestnosťou v Kulturparku v Košiciach 30. septembra 2023. Foto: TASR - František Iván

Špeciálny volebný okrsok číslo 21 v areáli Kulturparku zriadila mestská časť na požiadanie organizátorov bežeckého podujatia.

Košice 30. septembra (TASR) - Veľká účasť voličov je vo volebnej miestnosti zriadenej pre bežcov 100. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach, ktorí si vybavili hlasovací preukaz. Účastníci nedeľňajšieho (1. 10.) bežeckého podujatia, ktorí si v priestoroch Kulturparku preberajú štartovacie čísla, môžu až do 22.00 h voliť v blízkom pavilóne November.

Pred touto volebnou miestnosťou sa od rána tvorí rad čakajúcich. Mestská časť Košice - Juh preto upozorňuje, že občania s hlasovacím preukazom môžu voliť aj v ďalšej volebnej miestnosti na Vojvodskej ulici, ktorá je vzdialená zhruba 200 metrov.

Špeciálny volebný okrsok číslo 21 v areáli Kulturparku zriadila mestská časť na požiadanie organizátorov bežeckého podujatia. "Nepočítali sme až s takouto účasťou, ale dá sa to zvládnuť. Okolo 8.30 h sa to tak rozbehlo, že sme aj volali na miestny úrad, že potrebujeme nejakú pomoc," povedala s úsmevom predsedníčka okrskovej volebnej komisie Michaela Hoptová.

Volebný okrsok slúži aj pre časť miestnych obyvateľov s príslušným trvalým pobytom. Vedúci organizačného a právneho oddelenia na miestnom úrade Košice - Juh Ján Zimmermann potvrdil, že materiálu vrátane hlasovacích lístkov je dostatok, riešiť však treba napríklad súvisiaci odvoz zvyšných lístkov po hlasovaní.

Hlasovanie na tomto mieste ocenil jeden zo skupiny účastníkov nedeľňajšieho behu 44-ročný Bratislavčan. "Vybavili sme si voličské preukazy a som veľmi rád, že bežci majú možnosť tu priamo voliť, že to nemusím niekde hľadať," povedal pre TASR. Odvolenie napriek radu podľa neho netrvá dlho, čakal maximálne desať minút.