< sekcia Regióny

Bochník chleba pre pápeža Františka upiekli mladí trnavskí pekári

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok darovala pápežovi Františkovi symbolický peceň chleba (na snímke), ale aj med z Prezidentskej záhrady. Foto: TASR - KP SR

Piecť chlieb na túto príležitosť bolo pre nás obrovskou poctou, ale aj záväzkom, uviedla Zuzana Fajta z Trnka Gastronomy.

Trnava 14. septembra (TASR) – Bochník chleba, ktorý patril k darom prezidentky Zuzany Čaputovej pápežovi Františkovi pri príležitosti jeho návštevy na Slovensku, upiekli mladí trnavskí pekári. Na jeho vrchnú kôrku vyrezali symbol kríža.

„Piecť chlieb na túto príležitosť bolo pre nás obrovskou poctou, ale aj záväzkom. Privítanie takej významnej osobnosti naším chlebom patrí medzi tie momenty, ktoré si budeme určite pamätať a s hrdosťou na ne spomínať. Sme veľmi vďační za dôveru, je to tiež signálom, že náš produkt ľuďom chutí. Poctivý chlieb totiž spája,“ uviedla Zuzana Fajta z Trnka Gastronomy. Remeselná pekáreň Chlieb Náš v kultúrnom centre Nádvorie vyrába kváskový chlieb tradičnými postupmi a z kvalitných surovín. Pre pápeža upiekli pšeničný chlieb.