Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

Odpad z rodinných domov v Bojniciach budú vyvážať každé dva týždne

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk - Hana Štefánková

Viceprimátorka Antónia Kováčová Píšová si podľa svojich slov myslí, že produkcia komunálneho odpadu každý týždeň už nie je príznačná pre túto dobu.

Bojnice 31. októbra (TASR) - Mesto Bojnice upraví od začiatku budúceho roka vývoz komunálneho odpadu. V individuálnej bytovej výstavbe (IBV) budú Technické služby (TS) po novom vyvážať odpad namiesto každého týždňa každé dva týždne. Opatrenie, ktorým samospráva sleduje i zvýšenie miery triedenia, odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní v utorok.

Viceprimátorka Antónia Kováčová Píšová si podľa svojich slov myslí, že produkcia komunálneho odpadu každý týždeň už nie je príznačná pre túto dobu. "Zároveň umožňujeme obyvateľom separovať. V týždňoch, keď sa nebude vyvážať komunálny odpad, sa budú na striedačku odvážať plasty a papier," doplnila viceprimátorka.

Mesto podľa nej tiež eviduje neporiadok pri stojiskách. "Keď umožníme separovať plasty a papier, vieme tieto stojiská zrušiť a bude po probléme," podotkla.

Zmena sa týka len IBV. "Z celkového počtu domácností, ktorých je v Bojniciach 1800, žije práve 1400 v rodinných domoch. V hromadnej bytovej výstavbe zostáva vývoz odpadu bez zmeny. Mesto v tejto súvislosti uvíta od obyvateľov sídliska Lúčky podnety, či evidujú dostatok nádob na separovaný zber," dodala.