Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Regióny

Bojnice vložia do oblastnej organizácie cestovného ruchu 36.000 eur

Pohľad na Bojnický zámok 24. mája 2018. Po niekoľkých desaťročiach sa hudobný salón na Bojnickom zámku vráti späť v čase a zmení sa na spálňu, ktorú kedysi obýval gróf Ján František Pálffy. Zmena nie je jedinou, ktorú plánuje Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice v expozícii na zámku urobiť. Expozícia SNM na zámku tak po mnohých rokoch prejde výraznejšou zmenou. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Na dobrovoľný členský príspevok využije prostriedky z rezervného fondu.

Bojnice 21. decembra (TASR) - Mesto Bojnice poskytne Oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Horná Nitra-Bojnice (OOCR RHNB) 36.000 eur. Na dobrovoľný členský príspevok využije prostriedky z rezervného fondu. Jeho čerpanie schválili mestskí poslanci v rámci štvrtej úpravy rozpočtu mesta na tento rok na svojom rokovaní v decembri.

Samospráva celkovo zapojí do rozpočtu prostriedky z rezervného fondu mesta vo výške 101.000 eur. "Z rezervného fondu sa čerpajú hlavne prostriedky na havarijné stavy, ktoré vznikli na majetku mesta, či už centre voľného času alebo futbalových šatní," načrtla poslankyňa mestského zastupiteľstva Antónia Kováčová Píšová.

Významnou položkou je podľa nej 36.000 eur ako dobrovoľný členský príspevok do OOCR. "Touto dotáciou riešime stav, ktorý nastane po roku 2023, keďže 30.000 eur z príspevku ide priamo na činnosť kultúrneho centra. Čím si môžeme priamo ponížiť príspevok mesta v prospech plánovaných akcií. Ide o bonus, keďže dnes tam peniaze vložíme a o dva roky sa nám dokonca vrátia a zaplatíme z toho časť kultúrnych akcií," dodala.