< sekcia Regióny

Bojnická radnica získala prostriedky na kúpu bytového domu

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Remiaš

Ide o investíciu mesta v celkovej výške vyše 80.000 eur.

Bojnice 24. júla (TASR) - Bytový dom na Jánošíkovej ulici v Bojniciach za viac ako 620.000 eur, ktorý na vlastné náklady postavil súkromný investor a spolu so samosprávou ho začiatkom tohto roka odovzdal nájomníkom do užívania, bude čoskoro oficiálne patriť mestu. Radnica bola úspešná so svojou žiadosťou o dotáciu od Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR, ako i úver od Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) a získala prostriedky na jeho odkúpenie. Informoval o tom prednosta Mestského úradu v Bojniciach Daniel Palacka.

"Výška poskytnutého úveru od ŠFRB na nákup bytového domu predstavuje čiastku 321.600 eur, výška poskytnutej dotácie od MDVRR SR na tento účel 214.400 eur," vyčíslil Palacka.

Mesto získalo mimorozpočtové prostriedky aj na nákup vybavenosti k domu. "Tu výška dotácie od ministerstva dopravy predstavuje 8430 eur," spresnil.

Financie na nákup domu, ako i technickej infraštruktúry, vyčlenili z rezervného fondu mesta bojnickí mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom júna. Ide o investíciu mesta v celkovej výške 82.617,51 eura. Z toho spolufinancovanie kúpy domu predstavuje sumu 7,20 eura, nákupu inžinierskych sietí 68.780,31 eura a v zmysle uznesenia z minulého roka nákupu prístupovej komunikácie a spevnených plôch sumu 13.830 eur.

Dom s 12 jedno-, dvoj- a trojizbovými nájomnými bytmi za 627.047,53 eura začal stavať investor, spoločnosť To-My-stav, s.r.o., so sídlom v Kanianke (okres Prievidza) v máji 2014, ku koncu toho istého roka ho aj skolaudoval, do užívania ho odovzdal 2. januára. Mesto v tom období podpísalo so spoločnosťou zmluvu o kúpe domu. Samospráva Bojníc nevylučuje, že by vzhľadom na počet žiadostí o nájomné byty postavila ďalšie domy.