Quantcast
< sekcia Regióny

Bojnický zámok vlani navštívilo viac ako 103.000 ľudí

Bojnický zámok, archívna snímka. Foto: TASR Alexandra Moštková

Návštevnosť Slovenského národného múzea - Múzea Bojnice ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, pre ktorú múzeum nemohlo pripraviť návštevníkmi obľúbené tematické podujatia.

Bojnice 11. januára (TASR) - Komnatami a nádvoriami Bojnického zámku sa vlani prešlo 103.149 ľudí. Pre návštevníkov Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice ponúkalo dva druhy denných prehliadok v podobe zámockého i galerijného okruhu. TASR o tom v utorok informovala kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

"Návštevnosť Slovenského národného múzea (SNM) - Múzea Bojnice ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, pre ktorú múzeum nemohlo pripraviť návštevníkmi obľúbené tematické podujatia," skonštatovala Gordíková.

Pre verejnosť však múzeum podľa nej počas minulého roka pripravilo i novinky či výstavu. "Počas letných mesiacov to bola výstava pod názvom Legendárne stroje Leonarda da Vinciho. Modely jeho strojov si pozrelo 9198 návštevníkov. Rovnako v lete múzeum rozšírilo prehliadkový okruh o doteraz verejnosti neprístupné priestory terasy nad Huňadyho sálou a terasy medzi Stredným hradom a Huňadyho vežou," doplnila Gordíková.

Letné večery podľa nej zase patrili prehliadkam nádvorí a priľahlých priestorov zámku vrátane francúzskeho parku a jaskyne.