< sekcia Regióny

Borová ulica v Nitre je pre COVID-19 uzavretá, v karanténe je 23 ľudí

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Milan Kapusta

Samospráva o situácii intenzívne komunikuje s regionálnym úradom verejného zdravotníctva, s ďalšími subjektmi a tiež s miestnym vajdom.

Nitra 9. apríla (TASR) – Borová ulica v Nitre, na ktorej žije prevažne rómska komunita, je uzavretá. U jedného jej obyvateľa bolo potvrdené ochorenie COVID-19. V stredu (8. 4.) tu bola testovaná dcéra nakazeného muža i jej partner. Podľa hovorcu mesta Nitra Tomáša Holúbeka je na Borovej ulici v karanténe 23 ľudí.

„V lokalite nepretržite pomáhajú asistenti podpory zdravia z organizácie Zdravé regióny, mestská polícia i miestna občianska poriadková služba (MOPS) v súčinnosti s policajným zborom. Hliadkuje sa v 24-hodinových intervaloch bez opustenia priestoru, aby bolo zabezpečené dodržiavanie karanténnych opatrení,“ uviedol Holúbek.

Ako doplnil, samospráva o situácii intenzívne komunikuje s regionálnym úradom verejného zdravotníctva, s ďalšími subjektmi a tiež s miestnym vajdom. „Situácia je v týchto chvíľach stabilizovaná a veci riešime podľa vývoja okolností, ktoré sa každú chvíľu menia,“ dodal Holúbek.