< sekcia Regióny

Dobrovoľníci dnes upratovali bratislavskú Obchodnú ulicu

Skupina desiatich dobrovoľníkov v nedeľu 29. júna 2014 upratovala Obchodnú ulicu v Bratislave. Ide o jednu z najnavštevovanejších zón v hlavnom meste, kde po oboch stranách sú obchody, kaviarne, reštauračné zariadenia a ďalšie prevádzky. Na strane druhej, chýbajú tu koše na odpadky, s výnimkou malých plechových nádob na zastávkach električiek. Preto sa tu odpadky denne kopia. Na snímke dobrovovoľníci, vľavo organizátor akcie Dávid Čajko upratujú na Poštovej ulici, ktorá sa nachádza neďaleko Obchodnej ulice v Bratislave 29. júna 2014. Foto: TASR/Eduard Fašung

Dobrovoľníci sú aktivisti z portálu Obchodnaulica.sk.

Bratislava 29. júna (TASR) - Skupina desiatich dobrovoľníkov dnes upratovala Obchodnú ulicu v Bratislave. Ide o jednu z najnavštevovanejších zón v hlavnom meste, kde po oboch stranách sú obchody, kaviarne, reštauračné zariadenia a ďalšie prevádzky.

Na strane druhej, chýbajú tu koše na odpadky, s výnimkou malých plechových nádob na zastávkach električiek. Preto sa tu odpadky denne kopia.

Dobrovoľníci sú aktivisti z portálu Obchodnaulica.sk. "Chceme marketingovo podporovať prevádzky, ktoré sú na Obchodnej, Vysokej či Poštovej. Našou akciou chceme vzbudiť záujem o čistotu na Obchodnej a priľahlých uliciach, informovať prevádzky, že ak chcú byť úspešné, musia mať okolo seba čisto a nemôžu sa spoliehať len na to, že im okolie poupratuje niekto iný. Chceme navodiť atmosféru, aby každý priložil ruku k dielu. Tak sme zobrali do rúk lopaty a metly a zbierali do igelitových vriec porozhadzované papieriky, cigaretové ohorky a iné odpadky na ulici. V našich aktivitách sme sa stretli s podporou tak bratislavského magistrátu, ako aj mestskej časti Staré Mesto," uviedol pre TASR organizátor akcie Dávid Čajko.