< sekcia Regióny

Bratislavský dopravný podnik pristúpil k ďalším opatreniam v MHD

Dopravný podnik Bratislava (DPB), archívna snímka. Foto: FOTO TASR – Jakub Kotian

Podnikáme však všetky opatrenia, aby vozidlá boli maximálne sterilné aj počas dňa, ubezpečuje dopravný podnik.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Dopravný podnik Bratislava (DPB) pristúpil od pondelka k ďalším avizovaným opatreniam pre nový koronavírus. Týkajú sa predovšetkým dezinfekcie tyčí, držadiel a iných dotykových plôch, s ktorými môže prísť cestujúci do kontaktu. Posilnené sú naďalej dezinfekcia a čistenie vozidiel po ukončení služieb. Dopravný podnik o tom informuje na sociálnej sieti.

"Od dnešného dňa môžete na konečných zastávkach našich liniek stretnúť zamestnancov DPB v ochranných oblekoch. Starajú sa o dokonalú dezinfekciu všetkých tyčí, držadiel a dotykových plôch, s ktorými môžete prísť do styku," uvádza dopravca s tým, že rovnako postupujú aj samotní vodiči. Tí po príchode na konečnú zastávku nechajú otvorené dvere z dôvodu vetrania a dezinfekčným roztokom prejdú všetky exponované plochy.

"Podnikáme však všetky opatrenia, aby vozidlá boli maximálne sterilné aj počas dňa," ubezpečuje dopravný podnik, ktorý zároveň vyzýva cestujúcich, aby využívali sedadlá pri oknách, čím sa má dodržiavať bezpečný odstup cestujúcich vo vozidlách MHD.