Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. marec 2024Meniny má Kazimír
< sekcia Regióny

Hlavné mesto má opäť svoju dáždnikovú ulicu

Dáždniková ulica tento rok inšpirovaná dielom Ľudovíta Fullu - Návrh mozaiky pre EXPO v Montreale. Foto: FB/Galéria Nedbalka

Tentoraz je dáždniková ulica inšpirovaná dielom Ľudovíta Fullu Návrh mozaiky pre EXPO v Montreale.

Bratislava 2. júna (TASR) – Bratislava má opäť svoju dáždnikovú ulicu, na Nedbalovej ulici ju tretíkrát otvorila galéria Nedbalka. Inštalácia je tento rok inšpirovaná dielom Ľudovíta Fullu, obyvatelia a návštevníci hlavného mesta si ju môžu pozrieť do konca septembra.

"Tento veľmi obľúbený projekt sme zaradili do stálych aktivít galérie Nedbalka a dnes vidíme nádherný výsledok," skonštatovala spoluzakladateľka a majiteľka galérie Miloslava Pašková.

Tentoraz je dáždniková ulica inšpirovaná dielom Ľudovíta Fullu Návrh mozaiky pre EXPO v Montreale. Dielo je zaradené v stálej expozícii a bude vystavené aj na pripravovanej výstave Ľudovít Fulla – Fragmenty. Pre pandémiu nového koronavírusu však bola presunutá na ďalší rok.

Dáždniková ulica sa prvýkrát objavila v portugalskom meste Águeda pri príležitosti festivalu AgitÁgueda. "Farebný fenomén" sa neskôr objavil v Rumunsku, Veľkej Británii, Nemecku, Španielsku, Kórei, Chorvátsku či Taliansku.