Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 27. február 2024Meniny má Alexander
< sekcia Regióny

Dvanásť mladistvých nafúkalo na tajnej párty v Bratislave

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Mestská polícia v tejto súvislosti opätovne odkazuje, že nemieni tolerovať konzumáciu, ani podávanie alkoholu mladistvým a maloletým.

Bratislava 19. júna (TASR) - Mestská a štátna polícia zasahovala na tajnej párty v opustenej pôrodnici na Zochovej ulici v Bratislave. Zamerala sa na alkohol u mladistvých a maloletých. Z 18 osôb, ktoré sa tam nachádzali, 12 nafúkalo. Bratislavská mestská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Najviac, 1,31 promile, nafúkalo iba 15-ročné dievča. Najmladšej, len 13-ročnej osobe, bolo v dychu nameraných 0,23 promile," konštatuje polícia.

V prípade mladistvých a maloletých osôb pod vplyvom alkoholu rozhodujú o pokute sociálne oddelenia miestnych úradov, pod ktoré deti spadajú. V prípade maloletých vstupuje do procesu aj sociálna kuratela. Rodičia spravidla strácajú nárok na prídavok na dieťa, a to po dobu troch mesiacov.

Mestská polícia v tejto súvislosti opätovne odkazuje, že nemieni tolerovať konzumáciu, ani podávanie alkoholu mladistvým a maloletým. Preto pravidelne vykonáva dychové skúšky a kontroluje konzumáciu alkoholu nielen v uliciach mesta či podnikoch. V prípade podozrenia, že neplnoleté osoby popíjajú alkohol alebo im ho podávajú v niektorom z bratislavských podnikov, sa môže verejnosť obrátiť na políciu prostredníctvom linky 159, prípadne osloviť niektorú z policajných hliadok priamo v teréne.