Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Regióny

Nákupné centrá prijali opatrenia v súvislosti s koronavírusom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

V priebehu pracovného týždňa bude podľa štandardných otváracích hodín otvorené aj nákupné centrum Central a počas víkendov budú v prevádzke len potraviny, lekárne a drogérie.

Bratislava 13. marca (TASR) – V bratislavských nákupných centrách budú počas víkendu otvorené len potraviny, lekárne a drogérie. Reagujú tak na opatrenia Ústredného krízového štábu SR.

"V zmysle rozhodnutia po zasadnutí Ústredného krízového štábu SR bude prevádzka nákupného centra Avion Shopping Park v Bratislave tento víkend obmedzená. Cez víkend bude možné kúpiť len potraviny, lieky a drogériu v nezmenených otváracích hodinách od 9:00 do 21:00," povedal pre TASR riaditeľ nákupného centra Avion Shopping Park v Bratislave Vladimír Bereš.  

V priebehu pracovného týždňa bude podľa štandardných otváracích hodín otvorené aj nákupné centrum Central a počas víkendov budú v prevádzke len potraviny, lekárne a drogérie. "Ako preventívne opatrenia sme upozornili spoločnosť poverenú upratovaním nákupného centra na aktuálnu situáciu a dali sme im pokyn, aby čistili a dezinfikovali vysokofrekventované miesta v nákupnom centre, ako sú zábradlia na eskalátoroch alebo kľučky na dverách, ešte častejšie. Tiež sme uvedomili všetkých zamestnancov nákupného centra o dodržiavaní správnej hygieny a poskytujeme primerané pokyny a doporučenia týkajúce sa chovania v tejto situácii," uviedol Tomáš Knop z nákupného centra Central.  

Nákupno-zábavné centrum Bory Mall v súvislosti s prevádzkou centra prijalo podľa PR manažérky Patrície Somorovskej viaceré preventívne opatrenia. "Okrem dodržiavania zvýšených hygienických úkonov odporúčame nájomcom počas pracovných dní skrátiť otváracie hodiny do 19:00 s účinnosťou od pondelka. Veríme, že kombináciou opatrení spoločne prispejeme k eliminácii prípadného šírenia sa vírusu v priestoroch centra," uviedla Somorovská. Dodala, že vývoj v súvislosti s aktuálnou situáciou týkajúcou sa šírenia koronavírusu budú naďalej pozorne sledovať a prispôsobovať tomu ďalšie kroky.

V nákupnom centre Aupark budú okrem zatvorenia prevádzok v súlade s nariadením Ústredného krízového štábu SR tiež odložené všetky marketingové a iné akcie centra, na ktorých by mohlo prísť k zhromažďovaniu ľudí. Cez víkend budú zatvorené všetky prevádzky okrem potravín, lekární, drogérie, novinových stánkov a vybraných reštaurácií.

"Naši zamestnanci aj prevádzkovatelia obchodných jednotiek sú dôsledne informovaní o odporúčaných postupoch prevencie a dodržovania hygienických zásad, ako sa chrániť a ako postupovať v prípade ochorenia či podozrenia na jeho výskyt," uviedla riaditeľka nákupného centra Veronika Košická.

Zároveň podľa nej v Auparku zvýšili frekvenciu upratovania a dezinfekcie spoločných priestorov, vrátane všetkých dotykových zariadení, ako sú obrazovky, tlačidlá, splachovače a podobne.