< sekcia Regióny

Oprava Vrakunskej cesty a Astronomickej ulice obmedzí MHD v Bratislave

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

V pondelok približne od 8. h sa bude opravovať povrch komunikácie Vrakunská cesta v úseku od železničného priecestia Ivanská cesta po pripojenie Ružinovskej ulice.

Bratislava 21. júla (TASR) - Oprava Vrakunskej cesty, Astronomickej ulice a priľahlých zastávok v Bratislave obmedzí od pondelka (23.7.) linky MHD 39, 67, 87 a N74. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

V pondelok približne od 8. h sa bude opravovať povrch komunikácie Vrakunská cesta v úseku od železničného priecestia Ivanská cesta po pripojenie Ružinovskej ulice. Premávka bude jednosmerná vždy v smere k Ivanskej ceste.

"Zastávka Ivanská cesta a konečná Súhvezdná budú obojsmerne zrušené. Zároveň sa bude opravovať povrch komunikácie Astronomická. Premávka bude jednosmerná vždy v smere k Vrakunskej ceste," spresnil DPB. Zastávky Astronomická a Súhvezdná budú zrušené. Predpokladaný termín ukončenia prác je 13. augusta.

Linka 39 pôjde pre opravu komunikácií zo smeru Cintorín Slávičie údolie od zastávky Clementisova po trase cez železničné priecestie Ivanská cesta, kde ukončí jazdu v obratisku Avion Shopping Park (ako linka 63). Na obchádzkovej trase obslúži všetky zastávky. Neobslúži zastávky Ivanská cesta a Súhvezdná.

Linka 67, smer Vinohradnícka, bude jazdiť od nástupišťa Astronomická po trase priamo na Vrakunskú cestu (ako linka 78), kde sa od zastávky Pod gaštanmi napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky Astronomická na Astronomickej ulici a Súhvezdná.

Linka 87, smer Ovsište, bude smerovať od nástupišťa Astronomická po trase priamo na Vrakunskú cestu (ako linka 78), kde sa od zastávky Pod gaštanmi napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky Astronomická na Astronomickej ulici a Súhvezdná.

Linka N74, smer Vlčie hrdlo, pôjde od zastávky Trnavská po trase Tomášikova, Ružinovská, obrat na konci Ružinovskej ulice, kde sa od zastávky Astronomická napojí na svoju trasu. Na obchádzkovej trase obslúži všetky zastávky. Neobslúži zastávky Trnavská, Martinský cintorín, Clementisova, Ivanská cesta a Súhvezdná.