< sekcia Regióny

BEZ CHRBTOVEJ KOSTI: Zlodej ukradol dôchodkyni 51 200 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR/DPA

Ku krádeži došlo v stredu v čase okolo 11:00, keď mal doposiaľ neznámy páchateľ osloviť poškodenú pred jej bytovým domom na Ulici Jozefa Cígera Hronského v Bratislave.

Bratislava 16. júla (TASR) – Podvodník okradol 81-ročnú Jozefínu z Bratislavy o 51 200 eur priamo v jej byte. Polícia preto opäť vyzýva občanov, aby upozornili seniorov vo svojom okolí na zvýšenú ostražitosť, obozretnosť a opatrnosť najmä voči osobám, ktoré nepoznajú.

Takisto je dôležité, aby takéto osoby nevpúšťali do svojich príbytkov. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Ako priblížila polícia, ku krádeži došlo v stredu v čase okolo 11:00, keď mal doposiaľ neznámy páchateľ osloviť poškodenú pred jej bytovým domom na Ulici Jozefa Cígera Hronského v Bratislave.

„Predstavil sa ako pracovník poisťovne, ktorý je poverený vyplácaním doplatkov za lieky. Následne sa pod zámienkou vrátenia výdavku z finančnej hotovosti dostal do bytu 81–ročnej Jozefíny. Vnútri využil jej nepozornosť a odcudzil jej finančnú hotovosť vo výške 51:200 eur," uviedla.

Polícia začala v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.