Quantcast
< sekcia Regióny

PARKOVACÍ DOM NA DRIEŇOVEJ ULICI: Požiar je pod kontrolou

Na snímke zhorená budova garážového domu na Drieňovej ulici v Bratislave 6. marca 2022. Foto: TASR/AP

Na mieste udalosti zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky z Bratislavského a Trnavského kraja.

Bratislava 6. marca (TASR) - Hasiči už viac ako 12 hodín zasahujú pri požiari parkovacieho domu na Drieňovej ulici v Bratislave, ktorý vypukol v sobotu (5. 3.) večer. Požiar je aktuálne pod kontrolou, lokalizovať sa ho podarilo v nedeľu, krátko po 5.30 h. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Zasahujúci hasiči momentálne pokračujú v likvidačných prácach," doplnila Križanová. Na mieste udalosti zasahovalo celkom 113 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 39 kusmi hasičskej techniky z Bratislavského a Trnavského kraja. Na bezpečnosť dohliadalo viac ako 30 bratislavských policajtov.

Okolnosti a príčiny vzniku požiaru vyšetruje polícia, ktorá naďalej zabezpečuje miesto udalosti. "Podľa doterajších informácií k požiaru malo dôjsť z doposiaľ presne nezistených príčin v čase krátko pred 19.30 h na treťom poschodí šesťposchodového parkovacieho domu na Drieňovej ulici. Požiar sa následne rozšíril aj na ďalšie poschodia, pričom v jeho dôsledku došlo k silnému zadymeniu okolia miesta požiaru," spresnil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.Z bezpečnostných dôvodov policajti v čase po 23.00 h uzatvorili aj okolité ulice a okolie miesta požiaru ohradili. Krátko pred 23.30 h došlo k zrúteniu časti budovy zo strany Tomášikovej ulice. "V dôsledku požiaru došlo aj k poškodeniu skladových priestorov a obchodných priestorov. Výška spôsobenej škody je v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania a dokazovania," doplnil Szeiff.

Hasenie požiaru prebiehalo iba zvonku, pričom podľa hasičov nedošlo v tejto súvislosti k žiadnym zraneniam.

Starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren doplnil, že niekoľko zasahujúcich muselo byť ošetrených hlavne z dôvodu nadýchania sa splodinami. "Všetci sú však v poriadku a aktuálne už žiadne riziko nehrozí," ubezpečil na sociálnej sieti. Dodal, že po konzultácii s odborníkmi nikto nepredpokladá, že by sa budova dala opraviť. "Zrejme bude musieť ísť celá preč," skonštatoval.