Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Regióny

V Lamači sa bude hrať amatérska hokejová liga

Ľadová plocha, Lamač Foto: TASR - Pavel Neubauer

Tieto celky hrávajú na lamačskom štadióne medzi sebou každú sobotu od 11. apríla.

Bratislava 6. mája (TASR) - Na zimnom štadióne v Lamači chcú hrať od septembra amatérsku hokejovú ligu, ktorú by malo tvoriť osem až 12 tímov. Organizátori súťaže, ku ktorej sa ako partner pripája Bratislavský samosprávny kraj (BSK), chcú ligu pripraviť aj na základe skúseností z práve prebiehajúceho turnaja štyroch amatérskych mužstiev.

Tieto celky hrávajú na lamačskom štadióne medzi sebou každú sobotu od 11. apríla. "Počas tohto obdobia chceme vyladiť detaily a pripraviť sa na ostrý štart BSK AHL, ako znie oficiálny názov súťaže," uviedol Martin Kabát z Ice Areny Lamač. Podmienky účasti v lige sú na stránke www.icearena.sk. "Verím, že sa nám raz podarí s partnermi podporiť alebo vytvoriť ligu, ktorá by sa hrala na všetkých zimných štadiónoch v našom regióne," povedal pri tejto príležitosti predseda BSK Pavol Frešo.

Podporu má projekt aj u starostu Lamača Petra Šramka. "Lamačské rodiny už využívajú voľné vstupy na ľadovú plochu Ice Areny vo forme hodín pre verejnosť, no možnosťou zapojiť sa do amatérskej hokejovej ligy vznikne priestor pre ešte aktívnejšie športovanie našich občanov v tejto hale," uviedol starosta Lamača.