Quantcast
< sekcia Regióny

V Primaciálnom paláci chcú dnes ľudia vidieť priestory i primátora

Deň otvorených dverí primátora hlavného mesta SR Bratislavy v sobotu 25. apríla 2015 v bratislavských uliciach Starého mesta a na Primaciálnom paláci. Na snímke symbolické otváranie mestských brán. Foto: FOTO TASR – Štefan Puškáš

Práve počas dneška sa po prvý raz môžu cestujúci bratislavskou MHD odviezť novou obojsmernou električkou.

Bratislava 25. apríla (TASR) – Čistota verejných priestorov, výstavba v meste i kvalita bratislavskej verejnej dopravy. To boli otázky, s ktorými sa najčastejšie obracali na primátora Bratislavy Iva Nesrovnala tí, ktorí sa s ním dnes rozhodli stretnúť počas podujatia Bratislava pre všetkých. Všetci, ktorí zavítali do Primaciálneho paláca, si mohli pozrieť aj primátorovu kanceláriu a pracovňu."Teším sa z toho, že Bratislavčania prichádzajú a že sa zaujímajú o svoje mesto a o to, ako pracujeme. To sú ľudia, o ktorých sa opieram," uviedol pre TASR Nesrovnal. Podľa jeho slov ho témy, s ktorými sa na neho dnes ľudia obracajú, neprekvapujú. "Sú to veci, ktoré trápia Bratislavčanov už 20 rokov a ktoré musíme zmeniť k lepšiemu," dodal.

Nesrovnala teší, že v Primaciálnom paláci i na ďalších miestach, kde sa konajú akcie podujatia Bratislava pre všetkých, možno vidieť ľudí všetkých vekových generácií. "Prichádzajú celé rodiny, je pekné vidieť, ako napríklad starí rodičia vysvetľujú vnukom, kde sa práve nachádzajú a čím je to miesto zaujímavé,“ povedal Nesrovnal.

Do Primaciálneho paláca a primátorských priestorov dnes zavítal aj pán Ladislav, ktorý v Bratislave žije 72 rokov. "Využívam každú príležitosť, aby som navštívil miesta, ktoré sú dôležité z pohľadu histórie i súčasnosti mesta a kam sa verejnosť nedostane každý deň," povedal pre TASR. Miesto, kde primátor prijíma svoje rozhodnutie o meste, pravidelne navštevuje aj pán Ľubomír. "Chodil som sem už za Ďurkovského i za Ftáčnika. Páči sa mi atmosféra počas tohto dňa, je to pre mňa obľúbená spoločenská akcia," uviedol. Návšteva Primaciálneho paláca bola jednou z priorít dnešného programu Bratislava pre všetkých aj pre mladú Bratislavčanku Ivetu. "Chcela som vidieť, ako to tu vyzerá a tiež som chcela vidieť primátora," prezradila a dodala, že dnes chce ešte stihnúť historickú prehliadku mesta i návštevu mestských múzeí.

Podujatie Bratislava pre všetkých každoročne prezentuje organizácie a inštitúcie mesta, Bratislavčanov i návštevníkov mesta oboznamuje s históriou i súčasnosťou slovenskej metropoly. Séria podujatí, ktorá sa pod hlavičkou Bratislava pre všetkých začala už vo štvrtok (23.4.), ponúka aj v tomto roku kultúrne i spoločenské podujatia, bezplatné návštevy najznámejších atrakcií mesta, voľné vstupy do múzeí i možnosť využitia mestských športových areálov. Turisti i domáci môžu využiť bezplatné tematické prehliadky mesta či previezť sa zadarmo historickým autom Prešporáčikom alebo historickou električkou. Akcie sa konajú i v rekreačnej zóne bratislavského lesoparku či dostihovom závodisku v Petržalke.