Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Regióny

Bratislavská polícia upozorňuje na zvýšené množstvo krádeží bicyklov

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Polícia zároveň upozorňuje občanov, aby si dali pozor a nekupovali bicykle, ktorých sa chce niekto rýchlo a lacno zbaviť.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Bratislavská polícia upozorňuje na zvýšené množstvo krádeží bicyklov. Apeluje na verejnosť, aby si bicykle chránili. Uviedla to na sociálnej sieti.

V rámci prevencie polícia odporúča pri odstavení bicykla na ulici použiť bezpečnostný zámok. V prítomnosti viacerých cyklistov je podľa polície lepšie, aby niekto zo skupiny bicykle strážil.

Ak sú bicykle odkladané v spoločných bytových priestoroch, je nutné dbať na uzamykanie priestorov a aj samotných bicyklov. Policajti odporúčajú zabezpečiť kvalitný kovový uzamykací systém.

Ak je bicykel odložený, napríklad pri obchode, je dobré ho postaviť na miesto viditeľné majiteľovi. Neodporúčajú nechávať cenné veci a vybavenie pri nestráženom bicykli.

Polícia zároveň upozorňuje občanov, aby si dali pozor a nekupovali bicykle, ktorých sa chce niekto rýchlo a lacno zbaviť. V prípade, že polícia stotožní u nového vlastníka ukradnutý bicykel, je povinná ho zaistiť.