< sekcia Regióny

Bratislavská polícia zadržala ďalších vodičov s falošným preukazom ZŤP

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Za čelným sklom mal vodič umiestnený parkovací preukaz, ktorý javil známky falzifikátu, čo sa aj následným preverením potvrdilo, poznamenala Martiniaková.

Bratislava 23. októbra (TASR) – Bratislavskí dopravní policajti chytili ďalších vodičov s falošným preukazom ZŤP. Odhalili ich počas utorkovej (22. 10.) kontroly dodržiavania oprávnenosti státia vozidiel na parkovacích miestach pre osoby so zdravotným postihnutím. TASR informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Prvého šoféra zadržala polícia pri obchodnom centre na Jantárovej ceste, ktorý sedel v aute. Keď zbadal policajnú hliadku, chcel z miesta odísť. "Za čelným sklom mal umiestnený parkovací preukaz, ktorý javil známky falzifikátu, čo sa aj následným preverením potvrdilo," poznamenala Martiniaková. Rovnako falošný preukaz objavila polícia v aute pri obchodnom dome na Einsteinovej ulici.

Polícia obom vodičom zadržala vodičské preukazy, obaja zároveň skončili na policajnom oddelení. Poverený príslušník policajného zboru začal v oboch prípadoch trestné stíhanie. V prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri roky. Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že v kontrolách bude pokračovať.