Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Regióny

Bratislavský kraj v tomto roku dokončí obnovu Divadla Aréna

Divadlo Aréna. Foto: TASR - Martin Baumann

BSK plánuje aj rozsiahle rekonštrukcie ciest II. a III. triedy, ako aj revitalizácie mostov. Kraj pracuje aj na ďalších etapách obchvatu obcí Malokarpatska.

Bratislava 3. januára (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v tomto roku dokončí rekonštrukciu Bratislavského bábkového divadla, Divadla Aréna v hlavnom meste a sprístupní i obnovenú synagógu v Senci. Kraj dokončí aj ďalšie projekty v oblasti školstva, sociálnych služieb, dopravy či kultúry. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Za prioritu označil kraj školstvo. Študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Karola Adlera v Bratislave dostanú nový športovo-rekreačný areál. Dokončené budú tri moderné centrá pre prax, takzvané centrá odborného vzdelávania a prípravy. "Dostane ich Stredná odborná škola (SOŠ) polygrafická na Račianskej, ktorá bude zateplená a bude mať kompletne vynovený celý areál," spresnila hovorkyňa.

Pre SOŠ pôdohospodársku a veterinárnu v Ivanke pri Dunaji sa dokončuje areál v Zálesí. Pre gastroškolu na Farského v Bratislave sa centrum pre prax pripravuje na Harmincovej v bratislavskej Dúbravke. Z plánu obnovy BSK zrevitalizuje objekty SOŠ pedagogickej na Bullovej a Gymnázia Hubeného.

V oblasti sociálnych služieb chce kraj pokračovať v procese deinštitucionalizácie. "Čiže veľké neosobné zariadenia postupne nahradiť menšími, rodinného typu," spresnili z kraja. Domov sociálnych služieb a Zariadenie pre seniorov Rača získa objekty na Strelkovej a Račianskej. Zariadenie Merema v Modre už má postavené úplne nové dvojdomy v Častej a tento rok sa dobudujú ďalšie v obci Dubová. Ukončiť sa má aj rekonštrukcia priestorov v Modre-Kráľovej.

BSK plánuje aj rozsiahle rekonštrukcie ciest II. a III. triedy, ako aj revitalizácie mostov. Kraj pracuje aj na ďalších etapách obchvatu obcí Malokarpatska.

V oblasti kultúry sa má tento rok premeniť bratislavské Divadlo Aréna na jedno z najmodernejších divadiel na Slovensku. Nový ráz dostanú aj verejné priestory v okolí. "Po rekonštrukcii kaštieľa v Modre bude verejnosti sprístupnená i jeho vynovená záhrada. V Senci sa po rekonštrukcii otvorí nový kultúrny stánok v synagóge," spresnila Forman. BSK pokračuje aj v rekonštrukcii národnej kultúrnej pamiatky kaštieľa v bratislavskom Čunove, kde buduje ekocentrum s nadnárodným významom.