Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Regióny

Brezno počas prázdnin zrenovovalo jednu škôlku, ďalšie tri obnova čaká

Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok

Na realizáciu prvej etapy obnovy škôlky na Ulici B. Němcovej mesto využilo jarné prázdniny.

Brezno 7. marca (TASR) - Materská škola (MŠ) na Ulici B. Němcovej v Brezne sa dočkala renovácie a tá čaká aj ďalšie tri MŠ v horehronskej metropole. Informoval o tom brezniansky magistrát.

Na realizáciu prvej etapy obnovy škôlky na Ulici B. Němcovej mesto využilo jarné prázdniny. Ako uviedla vedúca investičného odboru magistrátu Zuzana Ďurišová, termín bol dosť krátky.

"S tým mali problém aj stavebné firmy, no keďže sme chceli čo najmenej ovplyvniť chod MŠ, na zrealizovanie prvej etapy sme využili obdobie prázdnin. Realizačná firma ho dokázala dodržať k našej spokojnosti, pričom kvalita prác a celková spolupráca bola výborná," konštatovala Ďurišová.

V MŠ vymenili radiátory, rozvody zdravotechniky, obklady, podlahy v priestoroch prvého a druhého nadzemného podlažia či dažďové žľaby. Mesto vynovilo priestory jednej triedy nábytkom, skrinkami a kobercami. Do skrášlených priestorov sa škôlkari vrátili 27. februára.

Ako zdôrazňuje primátor Brezna Tomáš Abel, deti si zaslúžia byť v pekných, bezpečných a zdravých priestoroch.

V druhej etape počas letných prázdnin mesto plánuje v tejto škôlke obnoviť jedáleň, natrieť strešnú krytinu, opraviť fasádu, vysušiť suterénne murivo a naniesť nové omietky.

Ako uviedol brezniansky magistrát, rekonštrukcie sa dočkajú i ďalšie MŠ. "Dve komplexné rekonštrukcie MŠ Nálepkova a Dr. Clementisa budeme realizovať tento rok po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa prác. Vo vlastnej réžii investičného odboru pripravujeme dokumentáciu obnovy MŠ Hradby, podobnú ako v prípade škôlky B. Němcovej," dodala Ďurišová.